/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Kulturë

Mbroni trashëgiminë kulturore të Kombit se nuk do t’ua falë historia
Kulturë, Opinion, Slider

Mbroni trashëgiminë kulturore të Kombit se nuk do t’ua falë historia

Mbroni trashëgiminë kulturore të Kombit se nuk do t’ua falë historia Një komb pa shpirt është i vdekur Osman Takës otomanët ia morën jetën, grekët po ja rrëmbejnë vallen Barbarët pansllavë vazhdojnë aksionin akord për grabitjen e trashëgimisë kulturore të Kombit Shqiptar. Ashtu siç kanë zaptuar dhunshëm trojet tona iliro- dardane duke plaçkitur e shkretuar…

Këngëtarja strugane Elita Reçi fiton ‘Çmimin e Publikut’ në ‘Netët e Klipit Shqiptar’ (FOTO)
Kulturë, Slider

Këngëtarja strugane Elita Reçi fiton ‘Çmimin e Publikut’ në ‘Netët e Klipit Shqiptar’ (FOTO)

Këngëtarja e njohur shqiptare nga Maqedonia e Veriut – Elita Reçi me këngën “Zemërgur” në duet me këngëtarin Ramadan Krasniqi – Dani  ka fituar çmimin e publikut si më e votuara në web në “Netët e Klipit Shqiptar”  i cili u mbajtë në Ulqin, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”. Me këtë rast, Elita ka deklaruar: E lumtur…

Këngëtarët Ylber Arifi dhe Arment Ismaili vijnë me videoklipin e ri të këngës “LEJLA” (VIDEO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Këngëtarët Ylber Arifi dhe Arment Ismaili vijnë me videoklipin e ri të këngës “LEJLA” (VIDEO)

Këngëtarët strugan Ylber Arifi dhe Arment Ismaili vijnë me një kengë të re dhe videoklip të ri të realizuar nga LEDI Production. “LEJLA” është kënga e interpretuar bukur nga dyshja Arment Ismaili dhe Ylber Arifi. Muzika dhe orkestrimi i kësaj kënga u realizua nga Ndriçim Musai ndërsa teksti nga Arment Ismaili. Audio & Video: Ledi…

Rudin Lloga, djaloshi talentuar nga Livadhia e Strugës, zgjidhet nxënësi më i mirë në Waterbury të SHBA-së (VIDEO)
Kulturë, Maqedoni, Qyteti, Slider

Rudin Lloga, djaloshi talentuar nga Livadhia e Strugës, zgjidhet nxënësi më i mirë në Waterbury të SHBA-së (VIDEO)

“Valedictorian Rudin Lloga, zgjidhet nxënës numër 1 në shkollën “Waterbury Career Academy” për vitin 2020!”. Strugani Rudin Lloga është nga Livadhia e Strugës, është djali i artistit strugan i cili jeton dhe vepron në Amerikë,një nga këngëtarët e njohur në trevat shqiptare,shkuan Struga Ekspres. Ja çfarë thotë për për median e njohur amerikane Rudin Lloga,…

Venko Filipçe ka një lajm të mirë
Kulturë, Slider

Venko Filipçe ka një lajm të mirë

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në Fejsbuk publikoi se 91 për qind e punonjësve shëndetësor të cilët ishin të infektuar me Kovid-19 tani janë shëruar tërësisht. “U jap nderime për guximin dhe përkushtimin. Të gjithë të tjerëve u dëshirojë shërim të shpejtë”, shton Filipçe në publikim. Në një publikim tjetër, thotë ai se edhe deri…

Këngëtarët strugan Ylli dhe Bajram Ismaili shkëlqejnë me videoklipin e ri “Miqësitë në dilemë” (VIDEO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Këngëtarët strugan Ylli dhe Bajram Ismaili shkëlqejnë me videoklipin e ri “Miqësitë në dilemë” (VIDEO)

Këngëtarët e mirënjohur strugan Ylli Ismaili dhe Bajram Ismaili, shumë të suksesshëm në skenën muzikore shqiptare, pas shumë këngëve dhe videoklipeve të realizuara që janë mirëpritur ngrohtë nga publiku shqiptar, artistët strugan vijnë edhe me një këngë të re “Miqësitë në dilemë” e realizuar shkëlqyer edhe me një videoklip ,shkruan Struga Ekspres. Artistët nga Struga…

Menaxherja e filmit serial “Më fal” fton struganin Emin Muça të jetë pjesë e filmave të saj serial (FOTO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Menaxherja e filmit serial “Më fal” fton struganin Emin Muça të jetë pjesë e filmave të saj serial (FOTO)

Shqiptari nga Veleshta e Strugës, Emin Muça i cili ka arritur të takojë mbi 15 herë aktorët e serialit turk “Beni Affet” (Më fal)një ndër serialet më të ndjekur turk si në Maqedoni,Shqipëri apo Kosovë,tashmë llogaritet si një mikë i ngushtë i stafit realizues të këtij seriali. Emin Muça ka krijuar një miqësi të veçantë…

Artistët strugan, Ylli dhe Bajram Ismaili vijnë me videoklipin e ri të këngës “Miqësitë në dilemë” (VIDEO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Artistët strugan, Ylli dhe Bajram Ismaili vijnë me videoklipin e ri të këngës “Miqësitë në dilemë” (VIDEO)

Këngëtarët e mirënjohur strugan Ylli Ismaili dhe Bajram Ismaili, shumë të suksesshëm në skenën muzikore shqiptare, pas shumë këngëve dhe videoklipeve të realizuara që janë mirëpritur ngrohtë nga publiku shqiptar, artistët strugan vijnë edhe me një këngë të re “Miqësitë në dilemë” e realizuar shkëlqyer edhe me një videoklip ,shkruan Struga Ekspres. Artistët nga Struga…

Super këngëtarja Venera Lumani me një dedikim emocional për babain e saj, artistin strugan Menderes Lumani
Kulturë, Qyteti, Slider

Super këngëtarja Venera Lumani me një dedikim emocional për babain e saj, artistin strugan Menderes Lumani

Kur e kujtoj femijerine time,perpara syve me kalojne ca sekuenca jete si kjo ne foto. Lojra te panumerta me babin,perrallat qe m’i tregonte para gjumit,shuuume muzike e shume kenge te krijuara per ti kenduar une,rruget me makine per te shkuar tek shkolla e muzikes ne Oher,shetitjet ne natyre per cdo fundjave,udhetimet e gjata per tek…

1 2 3 28
error: Content is protected !!
Struga Ekspres