Kosovë, Slider / September 22, 2018 Historia e natës së martesës së Fehmi e Xhevë Lladrovcit

Ata sot kanë përvjetorin e rënies. Bëhen 20 vjet që Fehmi e Xhevë Lladrovci dhanë jetën për lirinë e Kosovës. Të gjithë e kujtojnë heroizimin e tyre i cili u vulos me 22 shtator të vitin 1998, kur ata ia falën jetën kësaj toke. Në kërkim të lirisë, Xheva dhe Fehmiu nuk i druheshin vdekjes....

Kosovë, Slider / September 22, 2018 Nga Gjermania në Prishtinë, me postë sjell drogë

Nga zyra për zhdoganime postare, Prishtinë, është raportuar se ka ardhur nga Gjermania një sasi substance narkotike. Policia thotë se droga kishte ardhur në adresë të një personi në Prishtinë, e në dërgesë kishte substancë narkotike të llojit “Amfetaminë”, me peshë 50 gramë. Dërgesa është konfiskuar nga Policia e Kosovës ndërsa rasti vazhdon të hetohet.

Kosovë, Slider / September 21, 2018 Policëve të Kosovës u ndalohet të shkojnë në Xhami

Përfaqësues të Këshillit për të Drejtat e Njeriut (KMDLNJ) janë takuar sot me drejtorin e policisë së Kosovës, Rashit Qalajn, të cilin e kanë përkrahur për vendimin që zyrtarët policorë të mos shkojnë në tempuj fetarë gjatë orarit të tyre të punës, lajmëron korrespondenti i MIA-s nga Prishtina. Drejtori i policisë së Kosovës në intervistën...

Kosovë, Slider / September 16, 2018 Gold-AG: UÇK ta puthsha ballin (FOTO)

Reperi Arian Agushi (Gold-Ag) njihet për këngët e tij në shumë raste me tekste patriotike. Ai plot herë i këndoi edhe luftës, Preshevës e UÇK-së, duke mos anashkaluar edhe ushtarët e saj veç e veç. Këto ditë kur emrat e veteranëve të vërtetë po përzihen me ata mashtrues Gold-Ag ka reaguar përmes një fotografi ne...

Kosovë, Slider / September 14, 2018 Skandal: Policët marrin para në dorë nga mërgimtari (VIDEO)

Në emisionin ‘Drejtësia në Kosovë’ u transmetuan pamje nga kamerat e përgjimeve të cilat janë duke u përdorur si prova për t’i gjykuar policët e trafikut. Pamjet e transmetuara për herë të parë dëshmojnë momente kur qytetarët paguajnë para dhe metoda të veçanta se si policët vendosin t’i marrin paratë herë duke i fshehur në...

Kosovë, Slider / September 8, 2018 Joe Dioguardi: Serbëve nuk mund t’u zësh besë, së pari ta njohin Kosovën

Ish-kongresisti Joe DioGuardi dhe Shirley Cloeys DioGuardi, drejtuesit e Lidhja Qytetare Shqiptaro –Amerikane (LQSHA) në një intervistë për INA flasin për idenë e fundit dhe debatet për shkëbimin e mundshëm të territoreve midis Kosovës dhe Serbisë. Ish-kongresisti dhe lobisti i parë shqiptarë në SHBA, DioGuardi thotë se së pari Serbia duhet të njoh pavarësinë e...

Kosovë

Shqiptarët në Prizren i binden Erdoganit për t’i shitur iPhone-ët (VIDEO)
Kosovë, Slider

Shqiptarët në Prizren i binden Erdoganit për t’i shitur iPhone-ët (VIDEO)

Në qytetin e Prizrenit e kanë marr goxha seriozisht një porosi të presidentit turk Rexhep Taip Erdogan. Disa familje prizrenase po e shqyrtojnë vendimin të heqin dorë nga iPhone për të kaluar në celular Samsung. E gjitha kjo pas thirrjes së Erdoganit për t’i bojkotuar produktet amerikane, raporton ‘Klan Kosova’. Disa qytetarë janë përgjigjur se…

Edhe pse 50 vjecarë nuk u ndal së besuari, Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari” realizon ëndërrën e tyre të bëhen me fëmijën e parë!
Kosovë, Slider

Edhe pse 50 vjecarë nuk u ndal së besuari, Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari” realizon ëndërrën e tyre të bëhen me fëmijën e parë!

(Ky është Artikulli i Sponsorizuar nga Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari”) Lotët nga gëzimi nuk I’u ndalëshin prindërve dhe familjarëve të çiftit Lajqi, kur pas 30 viteve po përjetonin ndjenjën e rolit të prindërve, duke prekur me dashuri për here të parë fëmijën e tyre me emrin JETA. Në një prenoncim për gazetën, nëna Raze…

Nusja merrë flakë në një dasëm (VIDEO)
Kosovë, Slider

Nusja merrë flakë në një dasëm (VIDEO)

Një video që po qarkullon në rrjetet sociale shfaq një nuse duke marrë flakë. Gjatë ceremonisë martesore, ndodhin shumë gjëra, por rrallë shohim nuse që marrin flakë. E kjo ka ndodhur në një dasmë kosovare. Në hyrjen e nuses me dhëndrrin, në një moment, zjarri kaplon fustanin e saj. Megjithatë, ndërhyrja e dasmorëve bën që…

Qeveria i garanton vëllait të Adem Jasharit 1 mijë euro në muaj, shofer dhe makinë (dokument)
Kosovë, Slider

Qeveria i garanton vëllait të Adem Jasharit 1 mijë euro në muaj, shofer dhe makinë (dokument)

Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e 7 gushtit të këtij viti, miratoi propozim-vendimin përmes të cilit Rifat Jasharit, vëllait të komandantit Adem Jashari, i njihet statusi i “Qytetarit me merita të veçanta”. Përmes këtij statusi, Rifat Jashari do të pajiset me veturë dhe një drejtues të saj apo shofer. Gjithashtu, çdo muaj do…

Familja e veteranit të UÇK-së pa kushte për jetë (VIDEO)
Kosovë, Slider

Familja e veteranit të UÇK-së pa kushte për jetë (VIDEO)

Familja e veteranit të UÇK-së në pamundësi për të siguruar vendstrehim më të mirë, jetojnë në shtëpinë e cila është bërë cak i gjarpërinjve, në lagjen e braktisur nga çdo banor tjetër. Hysni Sadiku, banor i fshatit Pasomë të Vushtrrisë, jeton më 6 anëtarët e familjes në lagjen e cila është braktisur nga çdo banor…

Gjuan me armë në mes të restorantit, rrezikon dasmorët
Kosovë, Slider

Gjuan me armë në mes të restorantit, rrezikon dasmorët

Në një aheng familjar në Kosovë, një person shihet teksa gjuan me armë brenda restorantit ku po festojnë qindra njerëz. Kosovarët vazhdojnë të festojnë me armë në ahengjet familjare, edhe përkundër se kjo është e dënueshme me ligj dhe rastet e tilla shumë herë kanë përfunduar me viktima. Në rrjetet sociale është shpërndarë një video,…

1 2 3 4 5 20
Struga Ekspres