/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Kosovë, Slider / February 24, 2020 Rreziku nga koronavirusi: Nisin kontrollet mjekësore në kufirin Kosovë-Shqipëri

Pas shtimit të kontrolleve nga policia kufitare, në pikëkalimin kufitar që lidh Kosovën dhe Shqipërinë në Morinë, dy ekipe mjekësh nga Kukësi po kujdestarojnë 24 orë. Këto kontrolle vijnë pas përhapjes së koronavirusit në Kinë dhe vende të tjera, veçanërisht në Itali. Por, mjekët thonë se nuk ka vend për panik. Urdhri i Ministrisë së...

Kosovë, Slider / February 20, 2020 Albin Kurti javën e ardhshme do ta heqë taksën ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do ta heqë taksën ndaj Serbisë javën e ardhshme, reciprocitetin s’e zbaton në terren! Qeveria e Kosovës, respektivisht kryeministri Albin Kurti, duket se ka hyrë në telashe me amerikanët. Raportimet e fundit flasin se ai të mos e ketë mbajtur fjalën e dhënë zyrtarëve amerikanë për heqjen e taksës dhe...

Kosovë, Slider / February 20, 2020 E dhimbshme, ky është njoftimi mortor për familjen Bllaca që u shua të martën

Pesë anëtarëve të familjes Bllaca nga Gjilani iu jepet sot lamtumira e fundit. Familjarët e tyre përmes një njoftimi kanë bërë të ditur se varrimi do të bëhet sot në orën 15:00 në varrezat e fshatit Cërnicë të Gjilanit. “Familja Bllaca ju njofton se ceremonia e varrimit të pesë anëtarëve të familjes Bllaca që ndërruan...

Kosovë, Slider / February 19, 2020 Para vrasjes së pesëfishtë, policja ia la 12 mijë euro tezes së saj dhe i tha “sa kushton një varrim?”

Valdete Bllaca, e stërvitur dhe me profesionin e polices, e kishte paramenduar dhe e kishte përgatitur në përpikmëri skenarin e tragjedisë së djeshme. Vrasjen e prindërve, dy vëllezërve e më pas edhe vetëvrasjen, Valdete Bllaca e kishte planifikuar së paku një ditë përpara. Sinjali ka mësuar nga burime të sigurta e të afërta me familjen...

Kosovë, Slider / February 18, 2020 Tragjedi e madhe: Policja shqiptare i vretë dy prindërit,dy vëllezërit dhe më pas vetëvritet

V. Bllaca është femra që dyshohet se ka kryer vrasjen makabre në Gjilan. Indeksonline mëson se ish zyrtarja policore ka vrarë anëtarët e një familje, prindërit dhe dy vëllezër. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se V. Bllaca ka vrarë në paraditën e sotme katër persona, për tu vetvrarë më pas. V.Bllaca ishte suspenduar nga...

Kosovë, Slider / February 17, 2020 Albin Kurti: Prekazi, kryeqytet i qëndresës së popullit shqiptar

Për ndër të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani kanë bërë homazhe tek kompleksi memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Shefi i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti duke e quajtur Prekazin kryeqytet i kryengritjes dhe qëndresës së popullit tonë, tha se sot në 12-vjetorin...

Kosovë

Hoxha që varrosi viktimat e Reçakut: Serbët më maltretuan e kërcënuan, donin t’i zhduknin gjurmët e masakrës
Kosovë, Slider

Hoxha që varrosi viktimat e Reçakut: Serbët më maltretuan e kërcënuan, donin t’i zhduknin gjurmët e masakrës

Nesër bëhen 21 vjet që kur forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën nga masakrat më të dhimbshme kundër njerëzimit në Reçak. Pavarësisht që kanë kaluar 21 vjet, hoxha Isa Tërshani nga Shtimja i ka të freskëta përjetimet nga kjo ngjarje e rëndë dhe e paharruar që tronditi botën mbarë. “Pa dyshim sa herë vjen…

Fitoi 184 milionë franga në lotari, punon sërish kameriere
Kosovë, Slider

Fitoi 184 milionë franga në lotari, punon sërish kameriere

Tetorin e kaluar u bë i njohur emri i saj në komunë, pasi që komuna e saj e vogël pati befasisht të ardhura të jashtëzakonshme tatimore prej rreth 23,7 milionë frangash Olivia K. (48) është gruaja nga Aargau që ka fituar 184 milionë franga në lotarinë Euromillions. Përkundër kësaj, gruaja me prejardhje nga Gjermania vazhdon…

Albin Kurti dhe Isa Mustafa arritën marrëveshje për koalicion
Kosovë, Slider

Albin Kurti dhe Isa Mustafa arritën marrëveshje për koalicion

Sagës së koalicionit VV-LDK duket se i ka ardhur fundi. Sipas të gjitha gjasave, Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur pajtueshmëri për të bashkëqeverisur, njofton Klan Kosova. LDK do t’i ketë 6 ministri: Ministria e Jashtme, e Integrimit Europian dhe Diasporës Ministria e Brendshme, e Administratës publike dhe Pushtetit Lokal Ministria e…

Kosova bëhet lajm në mediat botërore për arrestimin e Ikballe Hudutit
Kosovë, Slider

Kosova bëhet lajm në mediat botërore për arrestimin e Ikballe Hudutit

Disa media ndërkombëtare kanë raportuar për arrestimin e kosovares, Ikballe Huduni, nga Policia e Kosovës për komentet ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës për vrasjen e komandantit iranian, Qassem Soleiman. Agjencitë e lajme në Evropë, mediet në Lindje të Mesme dhe SHBA kanë raportuar mbi vendimin e autoriteteve kosovare për ta arrestuar përkrahësen e Iranit,…

Arrestohet Ikballe Huduti që kërkoi hakmarrje ndaj Amerikës për shkak të vrasjes së Kasëm Sylejmanit
Kosovë, Slider

Arrestohet Ikballe Huduti që kërkoi hakmarrje ndaj Amerikës për shkak të vrasjes së Kasëm Sylejmanit

Policia e Kosovës e ka arrestuar sot Ikballe Berisha – Hudutin që ditëve të fundit u bë temë në media pasi që doli kundër vrasjes së gjeneralit Iranian Qasem Soleimanit, derisa, e njejta kritikoi edhe liderët e shtetit që përkrahën sulmin e SHBA-së, merr vesh Televizioni T7. Rastin për televizionin T7 e ka konfirmuar policia…

Mrekulli/ Shpëtohet foshnja 14-muajshe që i mbetën kikirikët në fyt
Kosovë, Slider

Mrekulli/ Shpëtohet foshnja 14-muajshe që i mbetën kikirikët në fyt

Në Klinikën e Otorinolaringologjisë së Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, i është shpëtuar jeta fëmijës N.G (2018). Mjekët e ORL-së, në bashkëpunim me ata të Klinikës së Anesteziologjisë e Reanimacionit dhe Klinikës së Pediatrisë, arritën që pas intervenimeve ta shpëtojnë foshnjën 14 muajsh. Ajo kishte përbirë kikirikë, copëza të së cilëve i kishin mbetur në…

Hashim Thaçi: Albin Kurti i ka 48 orë afat për të nominuar kandidatin për Kryeministër
Kosovë, Slider

Hashim Thaçi: Albin Kurti i ka 48 orë afat për të nominuar kandidatin për Kryeministër

Presidenti Hashim Thaçi është deklaruar pas takimit me Albin Kurtin. Thaçi ka thënë se i ka dhënë Kurtit 48 orë afat për të nominuar kandidatin për kryeministër. “Sapo zhvillova një takim të shkurtër me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në përpjekje për të implementuar rezultatin zgjedhor të Zgjedhjeve të Përgjithshme të 6 tetorit të…

1 2 3 4 5 48
Struga Ekspres