Bota

Bota, Slider

Deputeti grek dridh Parlamentin e Greqisë, “sulmon” Ministrin e Arsimit: Nuk je grek, je shqiptar! (VIDEO)

Manolis Glezos, deputeti i parlamentit grek, kishte mbajtur një fjalim, që nga grekët ishte cilësuar si nëj nga fjalimet më të fuqishme dhe i papritur. Ai i kishte kërkuar Ministrit të Arsimit Konstantinos Arvanitopoulos, të deklarohet se a është shqiptar apo grek. “Ke emër të huaj, nuk ke emër grek. Je Arvanitas! Shqiptar”, ishte shprehur…

Bota, Slider

Udhëtimet në zonën Shengen, pa viza, por me formular

Pa vizë, por me formular. Komisioneri i çështjeve të brendshme të Bashkimit Europian, Dimitris Avramopoulos, sqaron se sistemi Europian i Informacioneve të Udhëtimit dhe Autorizimit” (ETIAS) nuk do të thotë rikthim të vizave. Mesazhi i tij u drejtohet shtetasve të vendeve të Ballkanit Perëndimor, të interesuar në mënyrë të veçantë për masat e reja të…

Bota, Slider

Erdogan: Ka ardhur koha për bashkimin e tërë botës islame

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan tha sot se ka kohë që ka ardhur koha për bashkimin e tërë botës islame dhe njerëzimit, raporton Anadolu Agency (AA). “Ka kohë që ka ardhur koha për bashkim dhe bashkëveprim të tërë botës islame e madje edhe njerëzimit. Asnjë shtet dhe asnjë shoqëri nuk mund ta mendojë vetëm…

Bota, Kosovë, Kulturë, Maqedoni, Opinion, Qyteti, Showbiz, Shqipëri, Slider

Plagosen tre shqiptar në Zvicër nga përleshja e përgjakshme me thikë

Gjatë përleshjes të përgjakshme në një lokal të Luganos, një burrë ka plagosur shumë persona me thikë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mes të premtes dhe të shtunës, ndërsa agresori ka ikur në drejtim të paditur, shkruan media zvicerane “sda.ch”. Motivet nuk bëhen të ditura. Mes viktimave janë tre shqiptarë, tre italianë mes moshave 23…

Bota, Slider, Uncategorized

Ja si i shpeton aksidentit,mrekulli (Video)

Shoferja e makinës me tre rrotë, ka arritur me sukses t’i shpëtojë një një aksidenti. Vetura ngjyrë argjendi dhe kamioni i verdhë, shkaktuan ndeshje derisa po merrnin kthesën Në këtë mes, për pak sa nuk hyri edhe Shi Xingying, që bëri një manovër me sukses që t’i shmanget përplasjes, transmeton Telegrafi. Policia në qytetin bregdetar…

Bota, Slider

35 vjet e pafajshme në burg

Me ndihmën e teknologjisë së testimit të ADN-së është liruar nga fajësia gruaja e cila e pafajshme ka vuajtur dënimin prej 35 viteve. Cathy Woods, sot grua 64 vjeçare, është dënuar për vrasje të 19 vjeçares Michelle Mitchell, e cila është zhdukur më vitin 1976 –njofton Agjencia ABC. Trupi i pajetë i studentes Michelle Mitchel …

1 84 85 86 87 88 92
Struga Ekspres