/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Bota

Facebook i fshin 583 milionë profile false
Bota, Slider

Facebook i fshin 583 milionë profile false

Në 3-mujorin e parë të vitit 2018, Facebook ka çaktivizuar rreth 583 milionë profile false si dhe rreth 837 milionë materiale spam. Të dhënat janë publikuar në raportin Transparency, i cili që prej vitit 2013 regjistron kërkesat e qeverive ndaj rrjetit social. Raporti ka të bëjë me tema të nxehta si urrejtja, mashtrimet kompjuterike, terrorizmi,…

46 vjeçari nga Maqedonia vret gruan e tij në Zvicër
Bota, Slider

46 vjeçari nga Maqedonia vret gruan e tij në Zvicër

Pasditen e së premtes, pak para orës 15:00, një shtetas 46-vjeçar nga Maqedonia i ka komunikuar Policisë Kantonale të St. Gallenit se gjatë një zënke e ka lënduar bashkëshorten e tij. Në vendngjarje, policia e ka gjetur trupin e pajetë të gruas. Mjeku kujdestar vetëm se ka arritur ta konstatojë vdekjen e gruas. Shtetasi 46-vjeçar…

Turqia tërheq ambasadorët nga Amerika dhe nga Izraeli
Bota, Slider

Turqia tërheq ambasadorët nga Amerika dhe nga Izraeli

Turqia ka tërhequr ambasadorët e saj nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe nga Izraeli, në një protestë zyrtare ndaj vendimit të administratës së presidentit Donald Trump për ta zhvendosur ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jerusalem. Agjencia shtetërore turke e lajmeve, Anadolu Ajansi, duke cituar zëvendëskryeministrin Bekir Bozdag, ka thënë se diplomatët e lartë…

Ja cili është qëllimi i agjërimit dhe urtësia e tij
Bota, Slider

Ja cili është qëllimi i agjërimit dhe urtësia e tij

Ibnul Kajimi në lidhje me këtë ka thënë: Qëllimi i agjërimit është frenimi i vetes nga epshet dhe tekat, ndërprerja nga rutina e zakonshme me të cilën është i ambientuar, rregullimi dhe ekuilibrimi i dëshirave të brendëshme ashtu që të përgatitet për të kërkuar arritjen e synimit kulmor të lumturisë dhe kënaqësisë, përgatitet për të…

1 84 85 86 87 88 129
error: Content is protected !!
Struga Ekspres