Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniParalajmërohet Qeveria “Zaev 3″

Paralajmërohet Qeveria “Zaev 3″

Zëvendëskryeministri për çështje ekonomike dhe njëherit nënkryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë së Veriut Fatmir Bytyqi ka paralajmëruar se së shpejti do të formohet Qeveria “Zaev 3”.

Bytyqi me këtë rast ka bërë të ditur se do të ndërrohen gjashtë deri në shtatë ministra të përbërjes aktuale dhe se qeveria e tretë do të udhëhiqet sërish nga kryeministri Zoran Zaev.

“Konsideroj se së shpejti do të fitojmë Qeverinë “Zaev 3″, sërish të udhëhequr nga Zaev pasi do të ndërrohen gjashtë – shtatë ministra. Mendoj se na duhet ai që të vazhdojnë disa procese”, tha Bytyqi në “Utrinski brifing”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments