/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Maqedoni, Slider

Shaqiri:Ali Ahmeti ka gisht në vrasjen e Harun Aliut

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha, ka theksuar se prej se ka ardhe ne pushtet nje parti antishqiptare në Maqedoni, kemi nje situatë mjaft të rende. Komandant Hoxha këto komente i ka bere  ne emisionin politiko-satirik ‘Rrokum Roll’ në Rrokum TV. Shaqiri ka theksuar se popullit shqiptar ju kanë bere edhe shumë të keqija…

Maqedoni, Slider

Sela:Përgjimet duhet të tregojnë të vërtetën

Ziadin Sela ne nje takim ne Dobrosht te komunes se Tearces  foli për shumë çështje me rëndësi politike për shqiptarët e Maqedonisë, por vuri theksin edhe tek afera e fundit e përgjimeve. “Kur jemi te afera e përgjimeve e shohim që të dy liderët politik shqiptar heshtin. Njëri e ka mësuar përmendësh fjalën që duhet…

Bota, Slider

Gratë kanë dëshirë të tradhtojnë me komshiun

Një anketë e organizuar nga faqja e takimeve Victoria Milan ka arritur në një përfundim befasues. 38 përqind e femrave të pyetura thonë se do të tradhtonin me komshiun, gjithmonë nëse ai është i pashëm. Por me kushtin që të jetë marrëdhënie vetëm për njëherë. Nga ana tjetër, një e treta e meshkujve joshen nga…

Maqedoni, Slider

LSDM për qeveri kalimtare, BDI jep sinjale

Opozita maqedonase e udhëhequr nga LSDM një mundësi për kapërcimin e krizës politike e sheh përmes formimit të një qeverie kalimtare, e cila do të zgjidhte disa probleme kyçe dhe do t’i hapte rrugë zgjidhjeve duke tejkaluar ngërçin politik. Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka lansuar idenë e një qeverie kalimtare, por duke mos dhënë…

Kosovë, Slider

Halil Matoshi nuk e do himnin kombetar ne Kosove

Analisti Halil Matoshi eshte kunder te gjitheve,ai nuk do ta degjoj himnin kombetar Ai thotë se gjatë ditës së sotme nuk është bërë asgjë tjetër, përveç se është respektuar portokoli i shtetit,dhe ka shtuar se akuzat drejtë shtetarëve kosovarë janë false pasi ato mësyjnë shtypjen e identitetit. Këto qendrime të Matoshit vijnë menjëher pas reagimit…

Maqedoni, Slider

Pendarovski-Jam pergjuar qe nga viti 2011 (video)

LSDM-ja kërkon zgjerimin e padisë penale kundër drejtorit të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim SashoMijallkov dhe drejtorit të Drejtorisë së PestëGoranGruevski, për përgjimin e paautorizuar të krerëve më të lartë opozitarë. Zv.kryetarjaRadmillaShekerinska, ish kandidati presidencial StevoPendarovski, sekretari i përgjithshëm i LSDM-së OliverSpasovski, kreu i Komunës Qendër AndrejZhernovski dhe kryetari i PRSD-së TitoPetkovski dorëzuan dëshmi të…

Maqedoni, Slider

Te gjithe kundër faturave të shtrenjta

Në Maqedoni po vazhdon revolta dhe pakënaqësia ndaj korporatës elektroenergjetike EVN Maqedoni, për shkak të çmimeve të larta dhe pamundësisë së qytetarëve për të përballuar këtë. Reagimet janë shtuar edhe pas territ disajavor që kishte përfshirë zonën perëndimore të Maqedonisë, nga Malësia e Mavrorës deri në Strugë, si pasojë e rrënimit të rrjetit nga moti…

1 1,779 1,780 1,781 1,782 1,783 1,814
error: Content is protected !!
Struga Ekspres