/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Shëndetësi, Slider

Bletët gjallërojnë prodhimin e luleshtrydheve organike

Falë bletëve që përdoren kundër luftës me sëmundjet biologjike dhe në pjalmim, në kultivimin e luleshtrydheve është arritur trefishimi i prodhimit të këtij fruti. Bletët kanë gjallëruar prodhimin e luleshtrydheve organike. Në projektin “Luleshtrydhe me bletë”, që ka filluar të aplikohet me mbështetjen e fondeve të Bashkimit Evropian, bëjnë pjesë 7 vende, përfshire edhe Turqinë….

Shqipëri, Slider

Deshmitari:U sajua nga Tom Doshi

Kthesë e fortë në çështjen “Doshi”. Personi që deputeti i Shkodrës pretendon se është paguar nga Ilir Meta për ta ekzekutuar ka mohuar gjithçka. Jo vetëm kaq. Dëshmia e Durim Bamit në Prokurorinë për Krimet e Rënda jep një version krejt të ndryshëm të atij që është përfolur deri tani. Burime nga prokuroria bënë me…

Slider, Sport

Pirlo do te luaj kunder Dortmundit ?!

Massimiliano Allegri u jep shume shprese tifozeve juventin,Pirlo mund te luaj kunder Dortmundit Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e ka një lajm të mirë për tifozët. Ai beson se Andrea Pirlo do të jetë i gatshëm për ndeshjen e kthimit ndaj Borussia Dortmundit. “Unë shpresoj Pirlo do të kthehet për ndeshjen kundër Borussia Dortmund. Ne…

Maqedoni, Slider

‘Masakrohet’ gjuha shqipe

Në disa broshura të publikuara nga Drejtoria e Doganave të Maqedonisë vërehen skandale dhe përdhosje të gjuhës shqipe. E përditshmja “lajm” ka publikuar disa fotografi të broshurave ku vërehen gabime të mëdha drejtshkrimore por edhe tekste të pakuptueshme. “Në dy broshura të përgatitura nga kjo drejtori, e që janë përkthyer edhe në gjuhën shqipe, vërehen…

Maqedoni, Slider

Vritet 25 vjeçari shqiptar

Nje i vdekur dhe nje i plagosur rende Një 25-vjeçar shqiptar është qëlluar për vdekje në Gjermani, ndërsa shoku i tij është plagosur rëndë. Sipas mediave lokale, ngjarja ka ndodhur në Ehrenfeld, ku shqiptari i identifikuar si Luan.T. është qëlluar për vdekje, ndërsa 25-vjeçari Berat.Y. ka marrë një plagë me armë zjarri dhe ka trokitur…

Maqedoni, Slider

GRUBI:PDSH-JA BASHKEPUNON ME VMRO-NE

E dime se kush eshte roli i PDSH-se dhe nuk ka  dileme per kete,shprehet-Artan Grupi Bashkimi Demokratik për Integrim nuk ka frikë se PDSH-ja mund tia zërë vendin në qeveri, nëse si pasojë e aferës së përgjimeve ajo vendos daljen nga Qeveria. Shefi i Kabnitetit të Kryetarit të BDI-së Artan Grubi tha se BDI nuk…

Shëndetësi, Slider

Ja çfarë dëmi ju ofron alkooli

Përveç duhanit një ves tjetër i dëmshëm është edhe alkooli. Edhe ky ves është shkaktar i një vargu të gjerë sëmundjesh duke filluar që nga aparati tretës, mëlçia, pankreasi e deri në dëmtime të pakthyeshme të sistemit nervor qendror. Në mëlçi alkooli i konsumuar shkakton dëmtime të qelizave hapatike, dëmtim që progreson në kohë dhe…

1 1,748 1,749 1,750 1,751 1,752 1,781
error: Content is protected !!
Struga Ekspres