/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Kulturë, Qyteti, Slider

Mahnisin fëmijët e Strugës

Dje në teatrin Poshka,grupi Junior i këtij teatri shfaqi fragment nga shfaqja “Jetimët”. Salla ishte mbushur plot me fytyra prindërish të merakosur,që në fund të shfaqes u shëndruan në fytyra krenare dhe plot mirënjohje për punën e zhvilluar në ambientet e Qendrës së Shkollimit Nëpërmjet Teatrit,nga dyshja regjisoriale,Olsa&Xhelo Poshka. Loja në skenë e fëmijve ishte…

Kulturë, Slider

AKTORJA E HUMORIT SOT MBUSH 64 VJET

Sot aktorja e humorit Hajrie Rondo mbush plot 64 vjet. Hajrie Rondo lindi ne Delvine, me 1 mars. Mbaroi studimet e larta per aktore ne Institutin e Larte te Arteve* gjate viteve 1969-1972. U emerua ne teatrin “Bylis”* te Fierit fill pas studimeve te larta. Roli i pare i saj ne kete teater ishte ai…

Kosovë, Slider

Visar Ymeri eshte kryetar i VETËVENDOSJES!

Sot, më 1 mars, në mbledhjen e XIX të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, u shpallën rezultatet zyrtare të zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes VETËVENDOSJE! për kryetar të saj, si dhe rezultatet për ndryshimin statutor. Në emër të Komisionit të Përgjithshëm Zgjedhor, Hysen Durmishi shpalli se: Rezultati për ndryshimin statutor, i cili i jep…

Shqipëri, Slider

SHIKONI SE SI TENTON TE KORRUPTOJE POLICIN (VIDEO)

Një shofer i dehur dhe një tjetër drejtues që shkeli rregullat e qarkullimit rrugor, u arrestuan këtë mëngjes nga Policia, pasi tentuan të korruptojnë efektivët rrugorë. Në dy situata të ndryshme, policia e Tiranës vuri në pranga Donald Nelën dhe Tedian Z. Shoferi i dehur tentoi të korruptojë policët me 3 mijë lekë A1 Report…

Bota, Slider

JA VRASESIT ME TE EGER

 Vrasëst më të egër qe njohu historia Në krye të listës është diktatori kinez Mao Zedong. Ky lider ushtarak dhe burrështetas, i cili në Kinë konsiderohet si heroi më i madh kombëtar në histori, është shkaktar për vdekjen e 60 milionë njerëzve. Në vendin e dytë është diktatori sovjetik Iosif Vissarionovich Dzhugashvili Stalin, që është…

Shqipëri, Slider

VRASJE PA FUND NE SHQIPERI,VRITET EDUART ZOTAJ

Dy persona janë qëlluar me armë në një lokal në Mallakastër, ndërsa njëri prej tyre ka humbur jetën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Rroms rreth orës 22:30 të mbrëmjes, ndërsa ka mbetur i vdekur Eduart Zotaj dhe në gjendje të rëndë është Blerim Beqiraj. Sic mësohet dy personat janë qëlluar me cifte dhe…

Opinion, Slider

UÇK-ja e popullit dhe jo e BDI-së !

Drilon Gashi Nuk dua të flas për BDI-në e Ali Ahmetit sepse edhe po të flasim është e kotë sepse kanë mbyllur sytë, janë shurdhuar dhe janë të zhytur thellë në krim. Nuk mban mend historia shqiptare ndonjë krim më të rëndë se kjo çfarë bën BDI-ja ndaj popullit të vetë, që luftoi dhe ujiti…

Shqipëri, Slider

Klientët dëshmojnë sherrin dhe klithmat e Tahirit dhe Doshit

Klientët e “Rogner” dëshmojnë sherrin dhe klithmat e Tahirit Nje  takim  i  papritur  dhe  i  tensionuar  ka  ndodhur  pasditen  e  djeshme ne  ambientet  e  hotel  “Rogner”.  Ministri  i  Brendshem  Tahiri  ka  pranuar  te  ulet ne  nje  tavoline  me  deputetin  rebel  te  PS,  Tom  Doshi  pas  kerkesave  te  shumta te  deputetit  te  Shkodres  dhe  refuzimeve  te…

1 1,717 1,718 1,719 1,720 1,721 1,742
error: Content is protected !!
Struga Ekspres