/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Personat me depresion flasin shumë për veten e tyre
Shëndetësi, Slider

Personat me depresion flasin shumë për veten e tyre

Kur dikush nuk mund të ndalet duke folur për veten, me siguri se mendoni që ai/ajo është i fiksuar pas vetvetes. Kur e dëgjoni dukë duke thënë vetëm “unë, unë, unë”, s’keni ç’të mendoni tjetër përveç se narcisizëm të pastër, transmeton Telegrafi. Sidoqoftë, disa hulumtime të reja thonë se personat të cilët thonë “unë” vazhdimisht…

Kujt i takon emri Maqedoni? Ja përgjigjja e mediave gjermane
Maqedoni, Slider

Kujt i takon emri Maqedoni? Ja përgjigjja e mediave gjermane

Në tregun e qytetit kufitar Gjevgjeli, përditë takohen maqedonasit dhe grekët. Për shkak se çmimet këtu janë më të volitshme, shumë grekë kalojnë kufirin për t’u furnizuar me ushqim këtu, shkruan media gjermane “ARD”. Përveç ushqimit, shumë grekë kryejnë këtu frizurën dhe vizitojnë mjekët. Në lidhje me kontestin e emrit mes dy vendeve, secili këtu…

Sot Kongresi i ASH-së, Sela i vetmi kandidat për kryetar
Maqedoni, Slider

Sot Kongresi i ASH-së, Sela i vetmi kandidat për kryetar

Aleanca për Shqiptarët sot mban Kongresin e parë partiak në Tetovë. Kreu i kësja partie, Ziadin Sela do të jetë lider i kësaj partie edhe për një mandat të dytë. Ai ka marrë mbështetjen nga të gjitha degët dhe forumet e tjera partiake. “Çdo degë dhe nëndegë e ASH-së I kanë dhënë mbështetje dhe përkrahje…

Spitalet pa kuadro, mjekët në emigrim
Maqedoni, Slider

Spitalet pa kuadro, mjekët në emigrim

Këto pacientë vijnë të bëjnë analizat e gjakut, por nuk mund të marrin shërbimet e duhura mjekësore. Disa prej tyre presin me orë të tëra, kurse të tjerët e humbasin durimin dhe kthehen pa mbaruar punë. Për shkak mungesës së mjekut specialist, kjo situatë është krijuar prej dy muajsh në repartin e Transfuziologjisë në Spitalin…

Ndërron jetë një person para postës
Maqedoni, Slider

Ndërron jetë një person para postës

Një burrë vdiq para gjysmë ore para stacionit hekurudhor në Shkup. Kalimtarët tentuan ta ndihmojnë dhe thirrën Ndihmën e shpejtë. Edhe pse ndihma arriti menjëherë, personi tashmë kishte vdekur. Nga Ndihma e shpejtë për MIA-n thanë se sipas të gjitha gjasave bëhet fjalë për infarkt masiv. Për momentin policia po kryen ekspertizë në vendin e…

Të mërkurën do të protestoj për rrugët me gropa Ladorishti,Frëngova,Shumi, Zagraçani dhe Kalishti (FOTO)
Qyteti, Slider

Të mërkurën do të protestoj për rrugët me gropa Ladorishti,Frëngova,Shumi, Zagraçani dhe Kalishti (FOTO)

KËRKESË E parashtruar nga Këshillat e Bashkësive Lokale të f. Ladorisht, f. Frëngovë, f. Shum, f.Zagraçan, f.Kalisht. Dorëzuar në Stacionin policor në Strugë, më 9 mars 2018 Nga zemërimi i madh me gjendjen e rrugës magjistrale Strugë – Qafë Thanë, këshillat e bashkësive lokale të sipër përmendura më datë 14/03/20018, e mërkurë, do të protestojnë…

1 1,330 1,331 1,332 1,333 1,334 1,742
error: Content is protected !!
Struga Ekspres