Nabizi
Mobileri Kupa
Reklamo Ketu! Reklamo ketu!

Maqedoni

Maqedoni, Slider

Më në fund edhe në Ohër vendosen tualete publike

Më së voni deri në dhjetor të këtij viti, Ohri, Vevçani dhe Qendra e Zhupës si dhe pjesë e disa destinacioneve më të vizituara të asaj ane, do të pajisen me tualete publike, të cilat do të vendosen nëpër lokacionet më të frekuentuara të këtyre komunave. Kontejnerët sanitar me vlere prej rreth 2 milion denarë,…

Maqedoni, Slider

E dhimbshme: Ndërron jetë në spitalin e Turqisë djali i komandant Zogut (FOTO)

Pas një sëmundje të rëndë dje në mbrëmje ka ndërruar jetë në spitalin e Turqisë, djali komandantit të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Rrahim Samiut komandant Zogu, njofton TetovaSot,transmeton Struga Ekspres. Vdekjen e vogëlushit Flamurit e kanë konfirmuar të afërmit për TetovaSot, që thonë se vogëlushi ka ndërruar jetë në spitalin e Turqisë pas një sëmundje të…

Maqedoni, Slider

Ja pse po vdesin foshnjat e sapolindura në Maqedoni

Shëndetësia cilësore mes të tjerash nënkupton edhe përqindjen e ulët të vdekshmërisë të së sapolindurve. Numri i lartë i të sapolindurve që vdesin, viteve të fundit, ndërsa posaçërisht sivjet në Klinikën për Gjinekologji dhe Obstetrikë në Shkup alarmon se është e domosdoshme ndërmarrje urgjente e masave esenciale, në drejtim të qasjes sistematike dhe zgjidhjes së…

Maqedoni, Slider

Sulmohet 15 vjeçarja nga disa nxënës

Policia ka njoftuar se dje është sulmuar një vajzë 15-vjeçare, në një autobus urban në Shkup. Ajo është sulmuar nga ana e disa nxënësve, me ç’rast ka marrë lëndime. Ministria e Puneve te Brendhme (MPB) ka njoftuar se në orën 19:34, në Spitalin e përgjithshëm të qytetit te Shkupit “Naumi i Ohrit”, është denoncuar se…

Maqedoni, Slider

Ziadin Sela: Unë do të fitoj në Strugë

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, njëherit kandidat për kryetar i komunës së Strugës Ziadin Sela mbrëmë në Top Tema në TV Tellma ka thënë se do ta fitoj komunën e Strugës. Unë do të fitoj në Strugë. Në raundin e parë fitova edhe si kandidat, fituam edhe në listat për Këshillin Komunal. Nëse unë humb,…

Maqedoni, Slider

Aksident i rëndë, 7 të lënduar

Shtatë persona të lënduar dhe dëm material prej rreth 110 mijë denarë janë pasojat nga dy aksidentet rrugore që gjatë natës së kaluar kanë ndodhur në dy vende në rajonin e Tetovës, informoi zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovski. Gjashtë bashkudhëtarë të lënduar ka në aksidentin e dy automjeteve motorike, që sot në mëngjes rreth…

1 1,232 1,233 1,234 1,235 1,236 1,253
Struga Ekspres