Mobileri Kupa
Reklamo Ketu! Reklamo ketu!

Maqedoni

Maqedoni, Slider

U GJEND 17 VJECARJA

Nga ministria e puneve te brendshme mesojme se 17 vjecarja nga Shtipi qe u shpall e zhdukur nga i ati,u gjend sot. 17 vjecarja eshte shendoshe e mire dhe u eshte derguar prinderve te saj nga ana e policise. Ajo u largua nga shtepia dje rreth ores 15:00 dhe nuk u kthye ne shtepi gjate…

Maqedoni, Slider, Uncategorized

SOT ”BOMBAT” JANE PER BDI-NE DHE PDSH-NE?!

Edhe pse ishte paralajmëruar se “bomba” që do të publikohet sot nga lideri i LSDM-së Zoran Zaev do t’i kushtohet rastit të mbylljes së televizionit A1, “Lajm” nga burime të sigurta merr vesh se ato megjithatë do t’i kushtohen funksionarëve të BDI-së dhe PDSH-së. Burimet tona thonë se sot do të publikohen biseda të funksionarëve…

Maqedoni, Slider

SOT ”BOMBA”NR 6

Opozita nuk ka te ndalur me publikimet e pergjimeve Per sot eshte paralajmeruar se do shpertheje ‘bomba’ e 6 nga partia opozitare e LSDM-se. Kjo parti si zakonisht konferencen per shtyp do ta zhvilloje ne ora 14:00. Se cfare do te kete ”bomba” numer 6 e Zoran Zaevit,ajo do te mesohet nga kjo konference e…

Maqedoni, Slider

Ohri braktiset me te madhe nga te rinjte

Qytetarët shprehen të shqetësuar nga zbrazja e qytetit, sidomos gjatë dimrit, ndërkohë që dhe vera duket gjithnjë e më shumë e braktisur. Sipas shifrave nga Enti Shtetëror për Statistikë, nga 1000 deri në 1200 njerëz e kanë lënë qytetit vit pas viti. Po ashtu, nëpër qendrat për gjuhë të huaja, rritet numri i qytetarëve që…

Maqedoni, Slider

VMRO-BDI ESHTE ZHYTUR NE KRIME

Kim Mehmeti vazhdon te sulmoje ashper koalicionin VMRO-BDI AI shkruan ne profilin e tij ne facebook ,ku shprehet se VMRO-BDI eshte zhytur shume ne krime. Ja cfare shkruan Kim Mehmeti:“Aq shumë është zhytur në krime regjimi VMRO-BDI, sa tani atë mund ta mbulojë vetëm krimi mbi gjitha krimet: ndonjë konflikt mes qytetarëve, e që do…

Maqedoni, Slider

CANOSKI NUK DOREZOHET

  Brenda një muaji fillon ndërtimi i kompleksit banesor “Cosmos” që pushteti e rrëzoi para tre vjet e gjysmë. Pronari Fijat Canovski nuk heq dorë dhe shpjegon se leja e ndërtimit ka afat edhe 10 muaj. “Leja ka afat pesë vite. Ne kemi edhe 10 muaj që të fillojmë ndërtimet dhe në këtë afat të…

Maqedoni, Slider

EDHE NJE E ZHDUKUR NE MAQEDONI

Shtohet edhe nje e zhdukur ne Maqedoni Dje ne oren 19:20 ne stacionin policor ne Shtip,M.D,(37) nga Shtipi,vajzen e tij N.M (17) e ka lajmeruar si te zhdukur.N.M (17). Vajza dje pasdite eshte larguar  ne drejtim te panjohur dhe nuk u kthye perseri ne shtepi. Policia po ndermerr masa per gjetjen e personit .

Maqedoni, Slider

Qeveria e Gruevskit po e humb legjitimitetin

Maleska:Ka mos besueshmeri brenda partnereve te koalicionit qeverises Profesoresha Mirjana Malevska thotë se ekzistojnë indikacione që flasin se qeveria po e humb legjitimitetin. Në një deklaratë për “Inbox7″, ajo për ta ilustruar këtë si shembull e paraqet partnerin e koalicionit qeveritar BDI-në, i cili iu drejtua faktorit ndërkombëtar për ndërmjetësim, që sipas profesoreshës, flet për…

Maqedoni, Slider

ZAEVI PO KALKULON ME ‘BOMBAT’ PER SHQIPTARET

Publicisti shqiptar Nijazi Muhamedi nepermjet  rrjetit facebook i ka parashtruar një pyetje liderit opozitar maqedonas Zoran Zaev lidhur me “bombat” dhe kalkulimet e tij. Ja se çfarë shkruan Muhamedi: Do të ishte më korrekte nga ana juaj që të thoni diçka më tepër, vallë do t’i shpallni vërtet edhe “bombat” në të cilat janë ngatërruar…

Maqedoni, Slider

FIAT CANOSKI:DO FITOJ 65 MILION EURO DEMSHPERBLIM

Pronari i objektit rezidencial ”Kosmos”, Fiat Canovski shprehet i bindur se do te fitoj gjyqin ne Gjykaten e Strasburgut dhe se do te demshperblehet me shumen prej  65 milion euro. Fiat Canoski ne nje intereviste per DW thote se kompania e tij vazhdon me punimet per prishjen e objektit sepse keshtu qendron ne vendimin e…

1 1,226 1,227 1,228 1,229 1,230 1,234
Struga Ekspres