/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Zyrtare: Pezullohet Premierliga Angleze, deri nē këtë datë
Slider, Sport

Zyrtare: Pezullohet Premierliga Angleze, deri nē këtë datë

Ajo që është paraljamëruar edhe ka ndodhur. Premierliga tashmë ka pezulluar kampionatin.

Kampionati anglez i futbollit është pezulluar deri më 4 prill, shkaku i koronavirusit.

“Pas një mbledhjeve të aksionarëve sot, u vendos unanimisht që të pezullohet Premierligë, me qëllim të kthimit më 4 prill, në varësi të këshillave mjekësore dhe kushteve që janë atë kohë”, thuhet në njoftim.

Shefi ekzekutiv i Premierligës ka shtuar tutje: “Mbi të gjitha, ne i dëshirojmë Mikel Arteta dhe Callum Hudson Odoi shërime të shpejta, dhe të gjithë të tjerëve të prekur nga Covid-19”.

March 13, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres