/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
ZYRTARE/ Maqedoni-Kosovë më 4 qershor në Shkup
Maqedoni, Slider, Sport

ZYRTARE/ Maqedoni-Kosovë më 4 qershor në Shkup

Ndeshja historike në mes Maqedonisë dhe Kosovës, zyrtarisht do të zhvillohet më 4 qershor, ndërsa finalja e plej offit të Ligës së Kombëve është caktuar më 9 qershor, pasi që përballjet e caktuar në muajin mars, u shtynë nga pendemia e “Covid 19”. Sfida mes Maqedonisë dhe Kosovës, mbetet në terminin e njëjtë, në orën 20.45 në stadiumin “Todor Proeski”, ndërsa fituesi i kësaj sfide, në finale, takohet me fituesin e përballjes mes Bjellorusisë dhe Gjeorgjisë, të cilat me short janë caktuar si organizator të sfidës finale, më 9 qershor. Fituesi I përgjshëm siguron kualifikimin në Kampionatin Evropian, i cili do të zhvillohet në vitin 2021, prej 11 qershor e deri më 11 korrik.

March 20, 2020

Struga Ekspres