/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Venko Filipçe: Sot janë 126 të prekur me koronavirus, 4 të vdekur
Maqedoni, Slider

Venko Filipçe: Sot janë 126 të prekur me koronavirus, 4 të vdekur

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1140 teste, dhe 126 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
– Shkup 66
– Kumanovë 6
– Shtip 15
– Prilep 3
– Tetovë 19
– Strugë 2
– Veles 2
– Manastir 1
– Kavadarci 4
– Gostivar 2
– Probistip 2
– Sveti Nikolla 1
– Resnjë 3

4 persona vdiqën, Shkupi 1, Prilepi 1, Tetova 1 dhe Gostivari 1.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 6334, numri i pacientëve të shëruar është 2475, numri i vdekjeve është 302, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3557.(Struga Ekspres)

June 30, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres