/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Valon Qyra: Blerim Bexheti nuk i përkulet kurrë maqedonasve dhe mbron gjithmonë interesat kombëtare
Maqedoni, Slider

Valon Qyra: Blerim Bexheti nuk i përkulet kurrë maqedonasve dhe mbron gjithmonë interesat kombëtare

Reagon ashpër Valon Qyra,  një nga figurat e rëndësishme të BDI-së, ish kandidati per deputet,  njëkohësisht kryetar i BDI Veleshte dhe drejtori burgut Strugës,shkruan Struga Ekspres.

 

Valon Qyra në reagimin e tij duke mbrojtur fuqishëm Blerim Bexhetin ku sipas tij ky i fundit sulmohet nga qeveria padrejtësisht dhe se Blerim Bexheti  është shtylla e BDI-sê dhe nuk perkulet kurrë ndaj asnje partneri maqedon, duke ruajtur interesin kombetar dhe ate partiak.

Ja reagimi i plotë:

Ataku politik ndaj Blerim Bexhetit eshte atak mbi nje nga shtyllat me te forta dhe te pathyeshme te Bashkimit Demokratik per Integrim.Blerim Bexheti eshte nje nga ato funksionar te BDI te cilet nuk u perkulen ndaj asnje partneri maqedon, duke ruajtur interesin kombetar dhe ate partiak.
Edhe ky sulm do kaloj dhe do na bej akoma me te forte, pasi qe Blerim Bexheti eshte nga ato politikan qe gjithmone ka punuar dhe ka respektuar normat ligjore.
Te fshehish skandalet e medha duke tentuar te ngrejsh pluhur mbi figurat me te rendesishme te BDI, tashme eshte nje liber i lexuar i opinionit ne Maqedonine e Veriut e sidomos ati shqiptar.
Ne gjithmon kemi qene per shtetin ku sundon e drejta dhe liria, dhe per kete kemi bere veprime konkrete, fatkeqesisht sot qytetaret jane te deshperuar nga ajo qe pretendohej se do vendos shtetin e se drejtes.
Blerim Bexheti do vazhdoj rrugetimin e tij politik akoma me fuqishem pasi pas tij rreshtohen me qindra dhe mijera aktiviste dhe ushtar partiak qe nga Struga e deri ne Likove.

(Struga Ekspres)

August 10, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres