/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Tërmet në Maqedoninë e Veriut
Maqedoni, Slider

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Një tërmet me intensitet prej 2,8 ballësh sipas Rihterit sot në mëngjes në orën 03 e 11 minuta është ndjerë nga popullata në Dojran, në Gjevgjeli dhe në rrethinë.

“Epiqendra e tëmetit ndodhet 150 kilometra në juglindje të Shkupit dhe e ka origjinën nga rajoni epiqëndror i Dojranit. Magnituda e tij e Rihterit arrin 2,8, ndërsa u ndje nga popullata e Dojranit, Gjevgjelisë dhe rrethina me intensitet prej 3 ballësh sipas Shkallës Evropiane Makrosizmike”, njoftoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup.

April 25, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres