/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Shkundet kontinenti/ Tërmeti prej 6.7 ballësh godet Australinë
Bota, Slider

Shkundet kontinenti/ Tërmeti prej 6.7 ballësh godet Australinë


Një tërmet 6.7 ballë sipas shkallës së Rihterit goditi bregun perëndimor të Australisë mëngjesin e sotëm.

Qendra amerikane për studime gjeologjike (USGS) njoftoi se epiqendra e tërmetit u regjistrua në qytetin bregdetar Broome.

Tërmeti shkaktoi panik në mesin e popullatës lokale dhe turistëve ndërsa deri më tani nuk ka asnjë informacion për viktima apo për dëme materiale.

July 14, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres