/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Shikojeni se si lëkundet komplet ndërtesa nga tërmeti në Stamboll (VIDEO)
Bota, Slider

Shikojeni se si lëkundet komplet ndërtesa nga tërmeti në Stamboll (VIDEO)

Qyteti më i madh i Turqisë, Stambolli është tronditur nga një tërmet, që mendohet të ketë një madhësi 5.7.

Dëshmitarët kanë përshkruar dridhje të mëdha ndërsa tërmeti ra rreth orës 02:00 në kohën lokale, transmeton Gazeta Express

Shkollat ​​u evakuuan

Lëkundjet janë ndjerë të forta në disa qytete dhe kjo ka shkaktuar panik te banorët. Shumë njerëz u dyndën menjëherë në rrugë dhe sheshe nga frika e shembjeve të godinave.

Deri tani nuk raportohet për ndonjë të vdekur apo lënduar.

September 26, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres