Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Seit Kreka shpallet dy herë kampion në Korcë me ekipin “Young Team” nga Struga
Qyteti, Slider, Sport

Seit Kreka shpallet dy herë kampion në Korcë me ekipin “Young Team” nga Struga

Korça Kup

Skolla e futbollit Young Team nga Struga , ka qene e ftuar ne turneun Korça Kup , dedikuar ish-presidentit te Skenderbeut , te ndjerit Z. Vasfi Haruni .
Ne kete edicion te pare Korça Kup kane mare pjese , Kf Skenderbeu , Football Republic ( Akademija e Redi Jupit ) , Akademija e Futbollit ( Alban Bushit ) , Arbanet , Dinamo , Kf Ali Demi , Pogradeci dhe Fc Young Team nga Struga .

Shkolla jone mori pjese me gjeneratat 2007 , 2008 , 2009 dhe 2010 , me 45 femije prej kater gjeneratave .
Te kater gjeneratat kane siguruar gjysemfinalet qe ne diten e pare , duke fituar te gjitha vendet e para ne grupe , ku ne 8 ndeshje nuk kemi humbur asnje .
Gjenerata 2007 , 2008 dhe 2010 kane arritur deri ne finale .
– Gjenerata 2010 ka arritur te fitoje lehte finalen e madhe me Football Republic , me rezultat te thelle 5:1, lojtaret e shkolles tone kane qene fantastik , duke fituar te gjithe ndeshjet bindshem .
– Gjenerata 2008 gjithashtu eshte shpallur kampion , duke arritur te fitoje skuadren vendase Skenderbeun , ne nje ndeshje shume te veshtire me rezultat 3:1 .
-Gjenerata 2007 ka hunbur ne finalen e madhe me Skenderbeun , edhe pse kemi pasur ndeshje shume te mire .
– Gjenerata 2009 kemi humbur nr gjysemfinale me penalti nga kampionet e turneut .

“Ky eshte nje sukses i madh per shkollen tone , duke fituar nje turne shume te fuqishem me dy gjenerata .
Kemi zhvilluar gjithesej 15 ndeshje , kemi humbur vetem 1, kemi barazuar 4 dhe 10 ndeshje i kemi fituar .
Ne i dhame nje pergjigje te madhe tifozeve dhe te gjithe kane mbetur te mahnitur nga spektakli i femijeve te shkolles tone .
Faleminderit te gjithe prinderve te cilet ishin ne numer shume te madh ne Korce dhe na kane mbeshtetur deri ne fund .
Jemi te lumtur te gjithe per kete arritje , por ruga jone ende nuk ka mbaruar .”, shprehet Seit Kreka.

(Struga Ekspres)

October 14, 2019

Struga Ekspres