/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Përmbyset autobusi në Serbi, 23 të lënduar (FOTO)
Rajoni, Slider

Përmbyset autobusi në Serbi, 23 të lënduar (FOTO)

Një autobus me ushtarë serbë është përmbysur duke sjellë dhjetëra të plagosur. Autobusi që ishte duke transportuar pjesëtarët e Ushtrisë së Serbisë është rrokullisur sot tek ura Przar, afër Vranjës, raportojnë mediat serbe.

Si pasojë e aksidentit 23 ushtarë janë plagosur, dy prej të cilëve ndodhen në gjendje të rëndë.

Ekipet e zjarrfikësve, policisë dhe ushtrisë kanë dalë në vendin e ngjarjes kurse aktualisht është duke u mbikëqyrur gjendja e të lënduarve.

“Telegraf.rs” raporton se fatkeqësia më e madhe është shmangur, marrë parasysh terrenin e rrezikshëm që ka kërkuar 10 automjete të ndihmës emergjente.

July 25, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres