Një tjetër masakër në SHBA, 9 të vdekur dhe 16 të plagosur
Bota, Slider

Një tjetër masakër në SHBA, 9 të vdekur dhe 16 të plagosur

Vetëm disa orë pas sulmit tragjik në Teksas një tjetër sulm ka ndodhur në Dayton, Ohio ku 9 persona kanë mbetur të vdekur si dhe 16 të tjerë janë të plagosur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 01:00 në orën lokale ku atentatori hapi zjarr në Ned Peppers Bar. Të plagosurit janë dërguar me emergjencë në spital ku disa ndodhen në gjëndje të rëndë.

Kujtojmë që pak orë më herët ka pasur një sulm në Teksas ku kanë mbetur të vdekur 20 persona.

August 4, 2019

Struga Ekspres