Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Në Qafë Thanë gjenden 19 pako me drogë poshtë ulëses së shoferit
Shqipëri, Slider

Në Qafë Thanë gjenden 19 pako me drogë poshtë ulëses së shoferit


Një sasi prej 13 kg lëndë narkotike kanabis sativa u gjet në pjesën e dyshemesë poshtë ulëses së shoferit të një veture në Pikën e Kalimit Kufitar Qafë Thanë nga ana e Shqipërisë. Gjatë kontrollit policia shqiptare konstatoi një hapje të strukturës metalike, ku dhe në brendësi të së cilës u gjetën 19 pako me lëndë narkotike.

‘Është bërë ndalimi i automjetit tip autoveturë e markës Mercedes Benz, me drejtues shtetasin A. L.” informoi sot policia e shqiptare.

Gjithashtu u sekuestruan me automjetin dhe dy celularë si prova materiale.

October 23, 2019

Struga Ekspres