/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Napoli fiton kupën e Italisë, Gattuso mposht Juventusin në finale
Slider, Sport

Napoli fiton kupën e Italisë, Gattuso mposht Juventusin në finale

Napoli është shpallur kampion i Italisë për herë të gjashtë në histori duke fituar Kupën e sezonit 2019/20.

Në finale, napoletanët mposhtën Juventusin pas akordimit të penalltive me rezultat 4-2.

Koha e rregullt përfundoi në barazim pasi asnjëra skuadër nuk arriti të shënoj gjatë 90 minutave.

Rastin më të mirë e pati Napoli në fund të ndeshjes por që Buffon bëri mrekullinë.

Penalltitë për Napolin i shënuan Insigne, Politano, Maksimovic dhe Milik.

Derisa për Juventusin shënuan Bonucci dhe Ramsey derisa i humbën Dybala dhe Danilo. /IndeksOnline/

June 17, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres