Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Maqedoni, Slider

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, pasdite, kryesisht në pjesët perëndimore me reshje lokale të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 3 deri 10 gradë, ndërsa e ditës prej 10 deri 21 gradë Celsius.

Të hënën, në disa vende priten reshje më të rrëmbyeshme të shiut (mbi 25 l/m2), të cilat lokalisht do të jenë të rrëmbyeshme dhe të shoqëruara me bubullima.

Më pas, në ditët në vijim do të mbajë mot i ndryshueshlm, me vranësira, me reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut dhe me bubullima, si dhe me ngritje të temperaturës së ditës.

April 7, 2019

Struga Ekspres