/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Mendohet se kjo është arsyeja pse Irani bombardoi avionin me 176 pasagjerë (FOTO)
Bota, Slider

Mendohet se kjo është arsyeja pse Irani bombardoi avionin me 176 pasagjerë (FOTO)

Detaje të reja tronditëse janë zbuluar nga rrëzimi i avionit ukrainas, ku humbën jetën 176 persona.

DailyMail ka publikuar pamje nga predhat iraniane që hodhën në erë avionin, ndërsa dyshohet se bombardimi ka qenë i paqëllimshëm.

Mendohet se forcat irakiene e kanë ngatërruar avionin, me “një bombardues amerikan”.

Aeroplani Boeing 737 me 176 persona, pasagjerë dhe ekuipazh në bord u rrëzua menjëherë pak pas ngritjes në fluturim nga aeroporti “Imam Khomeini” në Teheran.

January 10, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres