/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Lajm i mirë: Enis Musai, futbollisti nga Frëngova e Strugës ftohet të luaj me Kombëtaren e Shqipërisë (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Lajm i mirë: Enis Musai, futbollisti nga Frëngova e Strugës ftohet të luaj me Kombëtaren e Shqipërisë (FOTO)

Enis Musai, futbollisti i talentuar me origjinë nga Frëngova e Strugës ftohet nga kombëtarja e Shqipêrisë për të luajtur në ekipin e të rinjve U17 më 5 qershor, Maqedoni e Veriut-Shqipëri dhe më 7 qershor Shqipëri-Maqedoni e Veriut,njofton Struga Ekspres.

Enjs Musaii është lindur ne Kantonin e Bernit më 6 prill 2003 në Biel.

Mesfushori 16 vjeçar në fillimet e para luajti në FC. Etoil në Biel Bienne deri në moshën 12 vjeçare, pastaj u transferua në FC.BASEL U16,një nga klubet mê të mëdha të Zvicrës,shkruan Struga Ekspres.

Enis Musai poashtu luan edhe për kombëtaren e Zvicrës, U16, ku edhe atje ka një peshë shumë të rëndêsishme për të cilin nga stafi teknik flasin për një të ardhme tê ndritur të të riut në kombëtaren e Zvicrës te të rriturit dhe tek top ekipet më të mira evropiane.

Mesfushori 16 vjeçar po kêrkohet nga shumë ekipe evropiane.

(Struga Ekspres)

May 12, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres