/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Kameramani shqiptar i televizionit publik TVM2 ndërroi jetë nga koronavirusi (FOTO)
Maqedoni, Slider

Kameramani shqiptar i televizionit publik TVM2 ndërroi jetë nga koronavirusi (FOTO)

Kameramani shqiptar i punësuar në Radio Televizionin e Maqedonisë së Veriut (RTVM) mbrëmë ka ndërruar jetë si pasojë e sëmundjes së koronavirusit.

Bëhet fjalë për Shenoll Ahmetin, i cili ishte infektuar me koronavirus gjatë javës së fundit, ndërsa ditë më parë i është përkeqësuar gjendja shëndetësore dhe ka përfunduar në respirator.

Lajmi është konfirmuar nga redaksia e programit të dytë TVM2 në gjuhën shqipe, duke bërë të ditur se kanë humbur kolegun e tyre.

Ky është rasti i tretë që një punonjës i medias ka ndërruar jetë nga koronavirusi. (INA)

July 1, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres