/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Hashim Thaçi ia konfirmon Zaevit: Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit
Kosovë, Slider

Hashim Thaçi ia konfirmon Zaevit: Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit


Askush nga Kosova dhe Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, në përpjekje për të krijuar minishengenin ballkanik.Presidenca ka konfirmuar se Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një bisede telefonike ia ka konfirmuar kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, se Kosova nuk merr pjesë në këtë samit.

Në këtë Samit, përveç Kosovës nuk do të marrin pjesë as përfaqësues të Malit të Zi.

November 9, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres