/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Futbollisti i ri Talha Idrizi, talenti i madh që pritet të “shpërthej” në Turqi
Maqedoni, Slider, Sport

Futbollisti i ri Talha Idrizi, talenti i madh që pritet të “shpërthej” në Turqi

Talha Idrizi, talenti i ri që pritet Talenti shkupjan, Talha Idrizi shumë shpejt prite të bëhet një emër i madh në botën e futbollit.

Është vetëm 16 vjeç por Talha posedon një talent të jashtëzakonshëm. Anësori me tipare sulmuesi aktualisht futbollist në skuadrën e FC Shkupit pas paraqitjeve spektakolare nëpër skuadrat si Rabotniçki e Vardari tani më ka kaluar me sukses provat në klubin e njohur turk İstanbul Başakşehir, shkruan Zyrtare.net

Talha Idrizi tashmë ka nënshkruar parakontrat me skuadrën e njohur turke, por për shkak të moshës së re që posedon ai do të vijoj të qëndroj edhe për 1 vit në ekipin e Fc Shkupit e pastaj për tu zhvendosur në Turqi.

Idrizi për të qenë i përgatitur në formën më të mirë, agjenti i tij ka angazhuar trajner personal i cili po e trajnon në mënyrë individuale, pra me të vetmen arsyje që Talha të jetë gati për të shpërthyer në momentin kur do të debutoj në Turqi.

Interesim për talentin shkupjan ka pasur edhe nga ana e skuadrave tjera turke si Çaykur Rizespor dhe Bursaspor por ka qenë oferta e menaxhmentit të Başakşehir që kanë arritur të bindin anësorin shkupjan.

 

June 17, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres