/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 132 rastet me koronavirus dhe 12 të vdekurit
Maqedoni, Slider

Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 132 rastet me koronavirus dhe 12 të vdekurit

Në 24 orët e fundit, janë kryer 868 teste, dhe 132 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 57
-Kumanovë 10
-Dibër 1
-Shtip 13
-Prilep 7
-Tetovë 19
-Strugë 3
-Veles 4
-Manastir 1
-Ohër 5
-Kavadarci 1
-Gostivar 6
-Probishtip 2
-Sveti Nikolla 2
-Resnjë 1

12 persona vdiqën, pesë pacientë nga Shkupi, një nga Shtipi, dy pacientë nga Tetova, dy nga Struga, një nga Velesi dhe një pacient nga Gostivari.

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 59,633 teste.(Struga Ekspres)

June 29, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres