Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Enis Musai, mesfushori i talentuar nga Frëngova e Strugës që shkëlqen nê kombëtaren e Zvicrës dhe të Baselit
Qyteti, Slider, Sport

Enis Musai, mesfushori i talentuar nga Frëngova e Strugës që shkëlqen nê kombëtaren e Zvicrës dhe të Baselit

Futbollisti i talentuar me origjinë nga Frëngova e Strugës, Enis Musai, i lindur ne Kantonin e Bernit më 6 prill 2003,në Biel po shkëlqen në kombëtaren e Zvicrês U16 dhe në klubin e Basel U16, shkruan Struga Ekspres.

Mesfushori 16 vjeçar në fillimet e para luajti në FC. Etoil në Biel Bienne deri në moshën 12 vjeçare, pastaj u transferua në FC.BASEL U16,një nga klubet mê të mëdha të Zvicrës,shkruan Struga Ekspres.

Enis Musai poashtu luan edhe për kombëtaren e Zvicrës, U16, ku edhe atje ka një peshë shumë të rëndêsishme për të cilin nga stafi teknik flasin për një të ardhme tê ndritur të të riut në kombëtaren e Zvicrës te të rriturit dhe tek top ekipet më të mira evropiane.

Mesfushori 16 vjeçar po kêrkohet nga shumë ekipe evropiane.

(Struga Ekspres)

May 10, 2019

Struga Ekspres