/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Diçka po zihet/ Mickoski: Komunikoj me Ali Ahmetin, shqetësimi jonë i përbashkët është kjo qeveri (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Diçka po zihet/ Mickoski: Komunikoj me Ali Ahmetin, shqetësimi jonë i përbashkët është kjo qeveri (VIDEO)


Kreu i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski në intervistën e sotme me Alsat TV tha se ai nuk përjashtoi mundësinë e organizimit të protestave, duke theksuar se ato do të ishin paqësore. I pyetur për marrëdhëniet ndërmjet VMRO-DPMNE dhe partive shqiptare dhe nëse ai është takuar me ta si udhëheqës, Miskovski tha:

“Kemi takime, flasim. Shqetësimet janë të pranishme në të dyja anët. Ne kemi të njëjtin shqetësim, shqetësimi quhet qeveria aktuale në Republikën e Maqedonisë.

Sigurisht ne komunikojmë. Dhe me BDI-në kemi komunikime. Brenda parlamentit, grupet parlamentare komunikojnë. Unë kam komunikim me z. Ali Ahmetin, tha Mickoski”.(Struga Ekspres)

July 13, 2019

Struga Ekspres