Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Sport

Slider, Sport

Ja cilin lojtar kerkon Barcelona

Barcelona është duke e përcjellur lojtarin sulmues, Douglas Costa, që luan tek Shakhtari i Ukrainës. Braziliani shihet si alternativa e yllit të Borussia Dortmund, Marco Reus, i cili kërkohej me ngulm nga Barcelona, por vendosi që të nënshkruante kontratë të re me gjermanët. Gazeta spanjolle, Mundo Deportivo, shkruan se Barca është duke e përcjellur Costa-n…

Slider, Sport

Shqipëri – Armeni,kemi vetëm një alternativë, fitoren

Armando Duka i ka dërguar një sinjal trajnerit De Biasi duke i thënë se ndeshja me Armeninë është e një rëndësie të veçantë dhe duhet t’a përgatisë sa më mirë. “Kjo është ndeshja më e rëndësishme e edicionit për mbarëvajtjen e ekipit tonë. Futbollistët tanë janë në formën maksimale dhe uroj që të jetë kështu…

Slider, Sport

Ronaldo nuk flet për mediat

Sulmuesi portugez ishte i acaruar pas humbjës së mbrëmshme në shtëpi nga Schalke 04, në kuadër të Champions League. I nervozuar, ai i tha një reporteri se nuk do të flaës më për mediat deri në fund të sezonit. “Nuk do të flas. Nuk do të flas më për mediat deri në përfundim të sezonit”,…

Slider, Sport, Uncategorized

Të gjitha kritikat i meritojmë

Real Madrid i meriton të gjitha kritikat për shkak të humbjës nga Schalke në shtëpi, thotë Carlo Ancelotti, shkruan BBC, transmeton tika-taka. Ndonëse trajneri italian, Ancelotti, u kualifikua në çerekfinale me ekipin e tij, pas rezultatit të përgjithshëm 5-4, të tjerët u tallën me Real Madrid për humbjen 4-3 në shtëpi. “Më vjen keq. Ne…

Slider, Sport

Schalke fiton,Real Madrid kualifikohet

Schalke e filloi më mirë takimin, pasi në minutën e 20-të, Christian Fuchs, kaloi në epërsi skuadrën e tij. Mirëpo vetëm 5 minuta më vonë, Ronaldo barazoi rezultatin në 1-1. Mysafirët nga Gjermania nuk u ndalen dhe vazhduan të tregojnë lojë të mirë në Santiago Bernabeu. Kështu, Klaas Jan Huntelaar arriti që ta ri-sillte në…

Slider, Sport

Ja formacionet zyrtare Real Madrid – Schalke

Ja formacionet zyrtare Real Madrid – Schalke qe do te zhvillohet sonte ne ora 20:45 REAL MADRID                      SCHALKE 04 1.Casillas                                  40.Wellenreuther 2.Varane                                      4.Howedes 3.Pepe                                       23.Fuchs 5.Coentrao                                31.Nastasic 17.Arbeloa                                32.Matip 6.Khedira                                   7.Meyer 8.Kroos                                     12.Hoger 11.Bale                                       27.Barnetta 23.Isco                                      33.Neustadter 7.Ronaldo                                 13.Moting 9.Benzema                               25.Huntelaar  

Slider, Sport

Autogoli qeshak (video)

Autogolat janë zakonisht të karakterizuara me gabime trashanike dhe të sikletshme. Duke shikuar prapa në kohë, mbrojtësi kostarikan Michael Duran ishte sinonim i këtyre gabimeve, i cili paraboloi portierin e tij me kokë dhe në këtë mënyrë shënoi kundër ekipës së tij. (Tika Taka) Për më shumë, ndiqeni videon :

Qyteti, Slider, Sport

Strugani Agon Hani nga Akademia Pandev në testim në Bari-Itali

Skautët e klubeve të njohura futbollistike nuk pushojnë duke përcjellur hap pas hapi futbollistin e ri strugan, Agon Hani, i cili është pjesë e ekipit “Akademia Pandev” dhe titullar në formacionet e përfaqsueses së maqedonisë në grupmoshat e reja. Një nga drejtuesit e “Akademia Pandev”, traineri Jugosllav Trençovski, lidhur me shkuarjen e Agon Hanit në…

1 37 38 39 40 41 43
Struga Ekspres