/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Sport

Pamje të frikshme nga Moska, ja si e mori taksisti përpara turmën e tifozëve (VIDEO)
Slider, Sport

Pamje të frikshme nga Moska, ja si e mori taksisti përpara turmën e tifozëve (VIDEO)

Dalin pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në Moskë, ku një taksi ka përplasur shtatë tifozë në qendër të kryeqytetit rus pranë Sheshit të Kuq. Tifozët e plagosur dhe janë dërguar në spital, raportojnë mediat ndërkombëtare, ndërsa drejtuesi i makinës është ndaluar nga policia. Raportohet se të plagosurit janë tifozë meksikanë. Policia thotë…

Ronaldo dënohet me kusht dhe 18 milionë euro gjobë
Slider, Sport

Ronaldo dënohet me kusht dhe 18 milionë euro gjobë

Vetëm disa orë para ndeshjes Portugali-Spanjë, Cristiano Ronaldo merr një lajm të mirë nga autoritetet spanjolle. Avokati i tij ka arritur një marrëveshje për të liruar sulmuesin nga akuzat për evazion fiskal, ndërsa është bërë e mundur shmangia e burgut. Kështu Cristiano Ronaldo është dënuar dy vite me kusht dhe ka marrë një gjobë të…

Rregullohet infrastruktura e stadiumit të Veleshtës nga mërgimtarët veleshtar që jetojnë në Austri (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Rregullohet infrastruktura e stadiumit të Veleshtës nga mërgimtarët veleshtar që jetojnë në Austri (FOTO)

Te nderuar vëllezer dhe motra veleshtare Si gjithmonë veleshtarët të interesuar për zhvillimin dhe mirëmbajtjen e fshatit tonë, kesaj radhe kanë vendosur të përmirësojnë infrastrukturën e stadiumit të Veleshtës , atij stadiumi që ka krijuar futbollist të talentuar të Veleshtës. Ne si mërgimtar dhe atdhedashës ju jemi gjendur pranë dhe ju kemi ndihmuar materialisht ….

Familja Skenderi nga Veleshta dhe KB “Sindi”, sot me dhimbje të madhe përkujtojnë 6 vjetorin e vdekjes së boksierit Atdhetar Skenderi-Tali
Qyteti, Slider, Sport

Familja Skenderi nga Veleshta dhe KB “Sindi”, sot me dhimbje të madhe përkujtojnë 6 vjetorin e vdekjes së boksierit Atdhetar Skenderi-Tali

Familjarët e boksierit të njohur, tanimë të ndjerë, 26 vjeçarit Atdhetar Skenderi-Tali, nga Veleshta e Strugës sot përkujtojnë me mallë dhe dhimbje djalin e tyre i cili ndërroi jetë si sot 6 vite më parë (10 qershor) nga një aksident fatal që tronditi familjen dhe mbarë Strugën dhe shumë miqë të tij nga qytete të…

Florian Marku thyen serbin për 90 sekonda
Slider, Sport

Florian Marku thyen serbin për 90 sekonda

Florian Marku i jashtëzakonshëm, duke triumfuar në ndeshjen e zhvilluar në “Asllan Rusi” ndaj serbit Dragisic. Markut i kanë mjaftuar vetëm 90 sekonda për ta mbyllur këtë ndeshje, duke treguar superioritet të padiskutueshëm ndaj kundërshtarit. Atmosfera në “Asllan Rusi” ishte e jashtëzakonshme, me pallatin e sportit të tejmbushur.

Kundërshtarë në politikë, por ja çfarë i bashkon këta politikanë
Maqedoni, Slider, Sport

Kundërshtarë në politikë, por ja çfarë i bashkon këta politikanë

Kampionati botëror po afron dhe shumë nga ju janë kurioz të dijnë se për cilat skuadra bëjnë tifo Liderët e partive Shqiptare në Maqedoni. Emocionet e këtij edicioni të mundialit nuk e anashkalojnë as Maqedoninë. Aktorët politik në shtet, gjatë pushimeve për negociatat për emrin, problemet ekonomike dhe “sulmeve” të ndërsjellta, me padurim presin fillimin…

1 31 32 33 34 35 46
error: Content is protected !!
Struga Ekspres