/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Kosovë, Opinion, Slider

Përtej mjerimit Migjenian

Në relacionet gri të kohës, ku e pamundshmja dhe e mundshmja i marrin anën njëra-tjetrës dhe lufta mbetet pa fitues, mes horizonteve të errëta përshfaqen “yje” spektakolarë, mashtrues dhe vetëmashtrues deri në kufijt e vetëshkatërrimit. Qeniet e etura dhe të uritura, që s’janë mësuar të ngopin barkun, u qepen prapa për një thërrime, të cilën…

Shqipëri, Slider, Uncategorized

Temelko : Ekzistojmë në tërë Shqipërinë, qeveria në Tiranë na njeh vetëm në Prespë

Maqedonasit në Shqipëri  me shumë aktivitete e shënuan Ditën e dy Ilindenave nën organizimin Komunës së Pustecit dhe shoqatës maqedonase “Ilinden ,transmeton InfoShqip.com Ngjarja kryesore u mbajt mbrëmë në sheshin “Goce Dellcev” në Pustec,ku Kryetari i komunës, Edmond Temelko, në fjalimin e tij theksoi se idealet e dy Ilindenave edhe më andej janë bartës të…

Qyteti, Slider

Ne disa fshatra ne Struge,neser pa energji elektrike

Nga EVN- Maqedoni informojnë  se nesër( e enjte) do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike  në disa pjesë të Komunës së Strugës duke filluar nga fshati  Livadhi në drejtim të Dollogozhdit  në intervalin kohor prej   11:00 deri në ora 14:00 .Ndërprerja e energjisë elektrike sipas kësaj kompanie do të ndodh për shkak të angazhimeve për…

Opinion, Slider

Bombë rashë, bombë u zgjova

RAMADAN RAMADANI Gjatë tërë kohës, prej paralajmërimit, në pritjen e deri në hedhjen e “bombave” nga ana e liderit të opozitës maqedonase z.Zoran Zaev po testohet potenca dhe kapaciteti i shtytjes politike të pjesës shqiptare të opinionit dhe shoqërisë në Maqedoni. Sidomos pasi në këto materiale në përgjithësi bëhet fjalë për diçka që i tangon…

Maqedoni, Slider

Amdi Bajram:U sulmova nga njerezit e LSDM-se

Lideri i Lëvizjes Rome, Amdi Bajram sot pasdite ka paraqitur në polici se është sulmuar në Qendrën Tregtare të Qytetit në SHkup, ka informuar “Press 24”, duke u thirrë në burime policore. MPB ka konfirmuar se ka marrë një denoncim të tillë nga deputeti Bajram, transmeton “lajmpress.com”, por thonë se hetime janë duke vazhduar. Nga…

Slider, Sport

Ja cilin lojtar kerkon Barcelona

Barcelona është duke e përcjellur lojtarin sulmues, Douglas Costa, që luan tek Shakhtari i Ukrainës. Braziliani shihet si alternativa e yllit të Borussia Dortmund, Marco Reus, i cili kërkohej me ngulm nga Barcelona, por vendosi që të nënshkruante kontratë të re me gjermanët. Gazeta spanjolle, Mundo Deportivo, shkruan se Barca është duke e përcjellur Costa-n…

1 1,571 1,572 1,573 1,574 1,575 1,620
error: Content is protected !!
Struga Ekspres