/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Lajmi i fundit: Asim Musa: Nga aksidenti në Strugë, 6 persona të lënduar, dy prej tyre përfunduan në spital
Qyteti, Slider

Lajmi i fundit: Asim Musa: Nga aksidenti në Strugë, 6 persona të lënduar, dy prej tyre përfunduan në spital

Sonte në Strugë nga aksidenti i shkaktuar në rrugën Strugë-Qafethanë, rreth orës 20 në mbrëmje, Struga Ekspres mëson se 6 persona që kanë qenë pjesmarrës në aksident kanë pësuar lëndime ku dy prej tyre kanë pësuar lëndime më të rënda të cilët kanë përfunduar në spitalin e Strugës. Drejtori i spitalit të Strugës dr. Asim…

Qyteti, Slider

Lajmi i fundit: Aksident në rrugën Strugë-Qafethanë (FOTO)

Një aksident para pak çastesh ka ndodhur në Strugë në rrugën magjistrale Strugë-Qafethanë, më saktësisht disa metra afër hotel Ambient, ku janë përplasur dy makina, ku përveç dëmeve materiale nuk raportohen për lëndime në njerëz.Sipas dëshmitarëve aksidenti ka qenë i rëndë dhe se ekipet policore dhe ambulanta janë në vendin e ngjarjes! (Struga Ekspres)

Trump do të mbyllë Lotarinë Amerikane
Bota, Slider

Trump do të mbyllë Lotarinë Amerikane

Sulmi vdekjeprurës në Nju Jork nga emigranti uzbekistanas me banim në Florida i ka dalë për shtat si argumenti themelor i presidentit Donald Trump për t’i dhënë fund lotarisë së diversitetit, e njohur ndryshe si lotaria amerikane, aq shumë e pritur nga shqiptarët. Lotaria amerikane zakonisht nis rreth muajit tetor dhe zgjat për rreth një…

Maqedoni, Slider

Ali Ahmeti: BDI-ja i ka mundur të dyja partitë e tjera shqiptare, “Aleancën me Besë”

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti zgjedhjet e gjashta lokale i ka vlerësuar të suksesshme si për partinë që ai drejton por edhe për tërë vendin në përgjithësi. “Këtë proces zgjedhor do ta vlerësoja të suksesshëm, në të cilin gjithçka ka shkuar në kuadër të normalitetit. Nuk ka pasur probleme, nuk ka pasur…

Bota, Slider

Ja çfarë fshehin masonët

Kemi dëgjuar shpesh të flitet për Masonët, por deri më sot shumë pak ose aspak dimë rreth tyre. Çfarë janë Masonët, nga kanë ardhur ata? Këto janë pyetje që ende mbeten misteri më i madh i njerëzimit. Kush e përbën këtë Shoqatë misterioze, të quajtur: edhe Rrymë e Lëvizje, edhe Organizatë, edhe Rend e Urdhër,…

Bota, Slider

Humb lojën me letra, vret tre persona me sëpatë

Autoritetet në Ural të Rusisë kanë arrestuar një 48-vjeçar, pasi dyshohet për vrasjen e tre personave, pas humbjes që pësoi në lojën me letra. Personi i arrestuar, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, ka kryer krimin në Beryozovo, fshat të rajonit autonom Khanty-Mansiisk, rreth 1900 kilometra larg Moskës. Pasi ka humbur lojën…

Opinion, Slider

Aleanca me Besë bashkë në qeveri dhe me grup të përbashkët parlamentar

Pas përfundimit të procedurave të ankimimit, koalicioni “Aleanca me Besë” duhet që me shkrim ta informojë kryetarin e kuvendit se ky koalicion do të funksionojë si grup i përbashkët parlamentarë prej SHTATË MANDATEVE . Ndërkaq kryeminstrin Zoran Zaev poashtu duhet ta njoftojë për këtë fuzion politik dhe të kërkojë HISEN në qeveri tani para rekonstruimit…

1 1,540 1,541 1,542 1,543 1,544 1,620
error: Content is protected !!
Struga Ekspres