/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Përsëri tërmet në Ohër
Maqedoni, Slider

Përsëri tërmet në Ohër

Një tërmet me intensitet 2.4 shkallë sipas Rihterit është regjistruar në Ohër the rrethinë, kanë informuar nga Qendra Sizmologjike pranë fakultetit matematiko-natyror. Dridhja është regjistruar rreth orës 11.00. Epiqendra e tërmetit ka qenë vetëm gjashtë kilometra prej Ohrit në rrethinën e fshatit Ramne.

Tërmeti u ndje në Strugë
Maqedoni, Slider

Tërmeti u ndje në Strugë

Tërmet me magnitudë prej 2,4 ballë sipas shkallës Rihter, sot në ora 11 e 12 minuta në rajonin epiqendror të Ohrit ka regjistruar rrjeti telemtrik i Observatoriumit sizmologjik pranë Fakutetit matematiko-natyror në Shkup. Epiqendra e tërmetit është disa kilometra nga Ohri në fshatin Ramne, pa pasoja ndërsa është ndjerë edhe nga popullata e Ohrit dhe…

Ky është moti sot
Maqedoni, Slider

Ky është moti sot

Moti në Maqedoni do të jetë me diell, në mëngjes ftohtë dhe me kushte për mjegull në disa lugina. Temperatura do të lëvizë prej dy deri 10 gradë. Në Shkup do të jetë me diell, në mëngjes ftohtë dhe me kushte për mjegull. Temperatura do të arrijë deri 7 gradë. Në ditët në vijim do…

Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror
Shëndetësi, Slider

Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror

Mënyra më e mirë që të mbroheni nga sëmundjet është imuniteti i fuqishëm. Për të pasur imunitet të fuqishëm është e nevojshme që të ushqeheni shëndoshëm, mirëpo mund të përdorni edhe një struk të vogël. Provojeni këtë pije. Një lugë e kësaj pijeje në ditë mjafton që të përmirësojë imunitetin tuaj, por jini të kujdesshëm…

Ja kur dalin para gjykatës huliganët maqedonas për tentim vrasje të kryetarit të Aleancës, Ziadin Sela
Maqedoni, Slider

Ja kur dalin para gjykatës huliganët maqedonas për tentim vrasje të kryetarit të Aleancës, Ziadin Sela

Nesër në Gjykatën Themelore të Shkupit, në bankën e të akuzuarve do të ulen 10 persona si të dyshuar për tentim vrasje ndaj deputetit Zijadin Sela më 27 prill të vitit kaluar në Kuvend. Përveç Kire dhe Cane Gjorgjievskit, si të dyshuar për tentim vrasje janë edhe Oliver Oshavkovski, Sashe Cenkov, Nikollçe Dimitrievski, Aleksandar Janevski-Toshta,…

Fqiu i familjes së djegur nga Tetova rrëfen tmerrin: Dëgjoheshin britmat e fëmijëve…
Maqedoni, Slider

Fqiu i familjes së djegur nga Tetova rrëfen tmerrin: Dëgjoheshin britmat e fëmijëve…

Informacionet e para lidhur me tragjedinë në Tetovë flasin se shkak i zjarrit që përfshiu shtëpinë ishte kamini i vendosur në katin e dytë të shtëpisë. Si pasojë nga flakët e zjarrit që përfshiu shtëpinë jetën e humbi nëna 39 vjeçare, Fatime Zulbehari, dhe 4 fëmijët e saj. Momentin që flakët përfshinë shtëpinë, kryefamiljari Sulejman…

Strugani nuk e paguan veturën, paditet nga policia
Qyteti, Slider

Strugani nuk e paguan veturën, paditet nga policia

Policia e Strugës ka ngritur padi penale ndaj një 51 vjeçari nga fshati Llabunishtë me akuzën “Mashtrim” informohet Strugalajm.com. Gjatë vitit 2016 i akuzuari kishte lidhur marrëveshje për blerjen e një makine me një 28 vjeçar nga Veleshta ku sipas marrëveshjes të njëjtit duhet t’i paguante detyrimet të cilat nuk i kreu asnjëherë duke i…

1 1,227 1,228 1,229 1,230 1,231 1,572
error: Content is protected !!
Struga Ekspres