Slider

Slider, Sport

FITON REAL MADRID,PORTO BARAZON

Real Madrid tregohet kocke e forte duke fituar me rezultatin e paster Schalke 04 0 –  2Real Madrid. Keta te fundit jane shume prane kualifikimit per ne cerek finale.Golat per Realin u shenuan nga Cristiano Ronaldo ne minuten e 26 dhe marcelo ne minuten e 79. Ndersa perballja tjeter ,Basel 1 -1 Porto. Porto barazoi…

Rajoni, Slider

DJALI I KRIMINELIT FAMEKEQ NE PROFILIN E TIJ…

Del ne skene djali i kriminelit famekeq,Arkan Djali i Arkanit, njërit ndër kriminelët më të mëdhenj të Serbisë, Vojin Raznatoviç ka dal me një deklaratë interesante ndaj shtetit ku jeton ai. Ai ka thënë se në Serbi ndodhin shumë gjëra duke përmendur, mafinë, krimin, korrupsionin. Raznatovic, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka përmendur…

Qyteti, Slider

STRUGE:JO URREJTJES

Rinia i kundërvihet retorikës së urrejtjes me vallëzim Strugë, 18 shkurt Disa të rinjë, djem e vajza, në kuadër të projektit të Institutit për media në Maqedoni me mbështetjen e ambasadës së Britanisë së Madhe dhe komunës së Strugës, në qendër të Strugës, tek ura kryesore, në kuadër të aktivitetit dhe realizimit të projektit “Me…

Slider, Sport

REAL DHE BASEL NE EPERSI

Mbaruan pjeset e para te dy perballjeve,Schalke 04 0 -1 Real Madrid, Cristiano Ronaldo shenon ne porten e kundershtarit ne minuten e 26,dhe Basel 1 –  0 Porto, Derlis Gonzalez shenon ne porten e Portos ne minuten e 11. Por asgje nuk ka mbaruar akoma,mos harrojme se na presin dhe 45 minuta emocione pas 15 minutash pushim…

Slider, Sport

PERBALLJET E RADHES…

Schalke 04 – Real Madrid dhe Basel -Porto,do te jene sonte dy perballjet e radhes ne ligen me te ndjekur ne bote,ligen e kampioneve.Ndeshja qe pritet me shume interes nga adhuruesit e futbollit eshte perballja ndermjet dy ekipeve Schalke – Real Madrid.Por nuk duhet lene anash dhe perballja tjeter Basel-Porto,kjo e dyta eshte favorite ne…

Qyteti, Slider

SHTYHET KUVENDI I BDI-SE NE STRUGE?

Sipas nje burimi te afert me strukturen e BDI-se,dega Struge,Kuvendi zgjedhor nuk do te zhvillohet diten e shtune Sipas burimit ne fjale qe eshte dhe  njohes i mire i situates brenda partiake ne BDI,dega ne Struge,”Struga Ekspres”meson se Kuvendi zgjedhor i BDI-se ne degen e Struges nuk do te zhvillohet diten e shtune por me…

Bota, Slider

TURQI-DEPUTETET RRIHEN KEQ

Rrihen keq deputetet ne parlamentin e Turqise.Ata e goditen njeri tjetrin me cekan ne koke. Pesë deputetët turq janë lënduar sot gjatë rrahjes që ka ndodhur në Parlamentin e Turqisë. Siç njoftojnë medie turke, gjatë rrahjes kanë fluturuar karrige, e deputetët njëri-tjetrin e goditnin me çekanë dhe me zilet me të cilat gjatë mbledhjeve shërbehet…

Shëndetësi, Slider

OBJEKTI ME I PISTE

  Karrocat e supermarketeve janë ndër objektet më të pista që ne kemi kontakt me to. Sipas një studimi shkencor i Universitetit të Arizonës, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në një testim që bëri me 85 ekzemplarë dhe rezultatet ishin shokuese. Nga studimi rezultoi se 72% e karrocave rezultuan pozitive për bakteret e ndodhura…

Shëndetësi, Slider

DONI TE BENI GJUME TE MIRE?

Ja disa menyra qe ju ndihmojne  qe te beni nje gjume me te mire Shumë njerëz e kanë problem fjetjen dhe nganjëherë e kanë të vështirë të bien në gjumë për shkaqe të ndryshme.  Ja disa këshilla në vijim, të mbledhura nga burime të ndryshme që mund t’ju ndihmojnë të bëni një gjumë më të…

Slider, Sport

SKA FITUES

Perballjet e para te liges se kampioneve nuk nxorren asnje fitues ne fushe! Super perballja PSG-Chelseai ishte nje loje shume e bukur nga te dy ekipet.Ivanovic shenon golin e epersise per Chelsean ne pjesen e pare por ishte Cavani ai qe barazoi ne pjesen e dyte per ekipin e tij te PSG-se. Perballja tjeter Shakhtar…

1 1,227 1,228 1,229 1,230 1,231 1,241
Struga Ekspres