/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shëndetësi

Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror
Shëndetësi, Slider

Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror

Mënyra më e mirë që të mbroheni nga sëmundjet është imuniteti i fuqishëm. Për të pasur imunitet të fuqishëm është e nevojshme që të ushqeheni shëndoshëm, mirëpo mund të përdorni edhe një struk të vogël. Provojeni këtë pije. Një lugë e kësaj pijeje në ditë mjafton që të përmirësojë imunitetin tuaj, por jini të kujdesshëm…

Kini kujdes! Celulari juaj mund t’ju vrasë
Shëndetësi, Slider

Kini kujdes! Celulari juaj mund t’ju vrasë

Teknologjia është gjithandej, smartphone-i, laptopi apo desktopi janë të pashmangshëm në ditët e sotme, duke na lehtësuar punë, por edhe duke na kërcënuar seriozisht shëndetin. Përdorimi i këtyre paisjeve teknologjike shkakton dhimbje qafe, dhimbje koke, skuqje të syve si dhe nxit jetën sedentare. Por, përveç këtyre ekspertët pretendojnë se celularët, tabletët apo edhe paisje të…

Ja përse ju dalin sytë e kuq nëpër fotografi
Shëndetësi, Slider

Ja përse ju dalin sytë e kuq nëpër fotografi

Edhe pse teknologjia e ka thjeshtësuar artin e të shkrepurit fotografi, efekti i syve të kuq ende mbetet ndër të metat kryesore të fotografisë. Por, çfarë e shkakton këtë efekt interesant? Në ambiente me pak dritë, bebëzat e syrit rriten për të lejuar dritën të depërtojë në sy. Kur drita futet në sy, bebëzat nuk…

Vuani nga hemorroidet? Ja si t’i kuroni ato!
Shëndetësi, Slider

Vuani nga hemorroidet? Ja si t’i kuroni ato!

Hemorroidet jane zgjerime te vazave te gjakut qe ndodhen ne kanalin anal. Trajtimi medikamentoz i hemorroideve ka për qellim të lehtësojë simptomat, por të rëndësishme janë masat parandaluese për formimin e tyre, transmeton Klan Kosova. Parandalimi i përsëritjeve të hemorroideve do të kërkojë jashtëqitjen normale (pa kapsllek) e cila arrihet me një diete të pasur…

Gënjeshtra të sëmur, ky shkrim s’duhet lënë pa lexuar
Shëndetësi, Slider

Gënjeshtra të sëmur, ky shkrim s’duhet lënë pa lexuar

Shfajёsime, hipokrizi pёr interes, justifikime pa vend: Tё gjithё e bёjnё kёtё pёr t’iu shmangur konfikteve. Por duhet pasur kujdes, sepse gёnjeshtrat mund tё tё sёmurin dhe ato janё vrastare pёr lidhjet mes njerёzve. Jam shumё mirё, mё mirё s’bёhet! Kjo ёshtё gёnjeshtra mё e shpeshtё, qё njerёzit i thonё njëri-tjetrit. Po ashtu ata justifikohen…

Nëse i ke këto 10 shenja atëherë vërtetë je inteligjent
Shëndetësi, Slider

Nëse i ke këto 10 shenja atëherë vërtetë je inteligjent

Të gjithë besojmë se posedojmë një shkallë të caktuar të inteligjencës, por asnjëherë nuk jemi të vetëdijshëm për aftësitë tona të plota mendore. Njerëzit maten me rezultatet e IQ si mendimi maieutik, kujdesa e ardhshme dhe aftësitë analitike për të matur intelektin, por ka dhe cilësi të tjera që duhen marrë në konsideratë dhe nuk…

1 80 81 82 83 84 111
error: Content is protected !!
Struga Ekspres