/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Qyteti

Qyteti, Slider

EDHE TATESHI I EPERM ZGJODHI REFORMATORET

Tatesh i Epërm, zgjidhen strukturat e Lëvizjes Përfunduan dje Kuvendet Zgjedhore të Levizjes për reforma në PDSH në nëndegët Tatesh i Poshtëm dhe Tatesh i Epërm. Në Tatesh të Poshtëm për kryetar nëndege u zgjodh Bukurim Gjetaliu, ndërsa kuvendar Pajazit Lutishi. Nëndega Tatesh i Epërm, zgjodhi për kryetar Votim Allën, ndërsa kuvendar Sulejman Sulejmanin. Kuvendet…

Qyteti, Slider

JA CILET JANE REFORMATORET NE TATESHIN E POSHTEM

JA CILET JANE REFORMATORET NE TATESHIN E POSHTEM Në turin e zhvillimeve të kuvendeve zgjedhore për përgatitjen e kongresit të VI të rregullt të PDSH, Lëvizja për reforma në PDSH zhvilloi kuvendin e radhës zgjedhor në nëndegën e Tateshit të Poshtëm. I pranishëm ishte Kryetari i Komunës së Strugës dhe nismëtari i Lëvizjes për Reforma…

Qyteti, Slider

TELENOVELA E PAGESAVE TE MBETURA NGA AMBULANCA E FRENGOVES

Telenovela e pagesave të mbetura nga ‘’Ambulanca’’ e Frëngovës, më në fund po merr drejtimin e duhur. Sot pas gati 5 viteve është kryer kësti dytë i pagesës ndaj firmës kontraktuese për ndërtimin e bazamentit dhe godinës 1 katëshe , që presupozohej të funksiononte si ambulancë. Fatura ka ardhur në muajin e dytë të vitit…

Qyteti, Slider

LEVIZJA VAZHDON TURIN E KUVENDEVE ZGJEDHORE

LEVIZJA PER REFORMA  NE PDSH  EDHE SOT VAZHDON TURIN E KUVENDEVE ZGJEDHORE Vazhdon turi i kuvendeve zgjedhore nga Lëvizja për reforma në Partinë Demokratike Shqiptare në nëndegët e Degës së Strugës. Sot kuvendi i parë është ai i në nëndegën e Misllodezhdës me fillim në orën 18:00 , pastaj vijon kuvendi në Nëndegën e Tateshit…

Qyteti, Slider

JA KUSH JANE REFORMATORET E PDSH-SE NE KOROSHISHTE

LEVIZJA PER REFORMA NE PDSH, MBAJTI KUVENDIN ZGJEDHOR NE NENDEGEN E KOROSHISHTIT Koroshishtë, u zgjodhën strukturat e reja. Sot, e mërkurë, Lëvizja për reforma në PDSH, mbajti Kuvendin zgjedhor në nëndegën e Koroshishtës. Mes anëtarësisë së gjërë, Kuvendin nga afër e ndoqi edhe Kryetari i Degës së PDSH-së në Strugë, Syrja Rashiti si dhe anëtarë…

Qyteti, Slider

LUSTRON KEPUCE 36 VJET ME RADHE

STRUGANI QE LUSTRON KEPUCET MU NE MES TE QYTETIT RRETH 36 VITE. Zanati i lustruesit të këpucëve ende po ushtrohet ne qytetin e Struges. Strugani Skender Osmani ushtron zanatin e tij te lustruesit te kepuceve rreth 36 vite me radhe,ate e shikojme cdo dite ne zemren e Struges,aty i ulur duke pritur ndonje klient qe…

Qyteti, Slider, Sport

STRUGANI QE MBAN NE KRYE KUKESIN

ARTIM SHAQIRI MBAN NE KRYE SKUADREN E KUKESIT Strugani qe mban ne krye te tabeles skuadren e Kukesit me 47 pike te grumbulluara eshte ish futbollisti dhe tani trajneri i FC Kukesit,Artim Shaqiri. Strugani Artim Shaqiri po tregohet shume i suksesshem me punen e tij si trajner ne skuadren e Kukesit te cilen e shohim…

Qyteti, Slider

NESER SHTATE ORE PA RRYME NE DISA FSHATRA

EVN PARALAJMERON SE NESER DO TE KETE  NDERPRERJE TE RRYMES ELEKTRIKE NE DISA FSHATRA Për shkak të punimeve për përmirsimin e rrjetit furnizues me energji elektrike, nesër nga ora 09 : 00 – 16 : 00, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në fshatrat Radozhdë, Frëngovë, Mali Vllaj, Kalishtë, Fierishtë dhe në kalimin kufitar Qafë…

1 323 324 325 326 327
error: Content is protected !!
Struga Ekspres