Qyteti

“R Control”- Strugë: Qendra ku të gjitha sherbimet merren në një vend (FOTO)
Qyteti, Slider

“R Control”- Strugë: Qendra ku të gjitha sherbimet merren në një vend (FOTO)

Kontrolli Teknik për automjete “R Control” që ndodhet përskaj rrugës magjistrale në afërsi të Misleshovës është Qendra ku të gjithë sherbimet merren në një vend, deri te pajisja me targa të makinës .Së fundi në ambientet e “R Control” filloi me punë edhe një zyrë e MPB-së, ku klientët pasi kalojnë procedurën e kontrollit teknik…

Veleshtari Besmir Bojku, me Shkëndijën “shkatërron” Rabotniçkin (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Veleshtari Besmir Bojku, me Shkëndijën “shkatërron” Rabotniçkin (FOTO)

Kuqezinjtë e Shkêndijës sigurojnë dhe fitoren e tretë me rradhë në kampionatin e Maqedonisë, duke mundur me shifrat e larta 6:2 Rabotniçkin,shkruan Struga Ekspres. Nga kjo fitore e thellë nga kampionët e Maqedonisë,golashënues ishte edhe Besmir Bojku, djaloshi i talentuar nga Veleshta e Strugës. SHKËNDIJA-RABOTNIÇKI 6:2 (3:1) Stadiumi i qytetit në Tetovë Golashënues: Mici 37′,…

Në zemër të Strugës: Qendra tregtare “DRINI MALL”, ju ofron dyqanet me qera, telefono tani (FOTO)
Qyteti, Slider

Në zemër të Strugës: Qendra tregtare “DRINI MALL”, ju ofron dyqanet me qera, telefono tani (FOTO)

“DRINI MALL” vjen në Strugë si një nga Qendrat Tregtare me standarde evropiane në zemër të qytetit turistik, shumë atraktive për qytetin e Strugës. Qendra Tregtare pas renovimit do të marr një pamje fantastike që do zbukurojë edhe qendrën e qytetit të Strugës sipas projektit edhe pamjeve që ka prezantuar ekipi drejtues i Qendrës Tregtare…

Klubi i suksesshëm “KF Vllaznimi” i Strugës feston 70 vjetorin
Qyteti, Slider

Klubi i suksesshëm “KF Vllaznimi” i Strugës feston 70 vjetorin

70 vjet KF Emin Duraku (KF Vllaznimi) Në vitin 1947 një grup entuziastësh, sportëdashës janë aktivizuar për themelimin e një klubi futbollistik – KF Emin Duraku(hero shqiptar), emrat e lojtarëve që i vunë gurëthemelet e këtij klubi janë: Metat Pollozhani, Ysein Abush, Nijazi Emush(Llomba), Ysein Adi Suldashi, Abduraman Emush, Axhibajram Cina, Ysein Kabakçi, Avni Bibo,…

FC.STRUGA e mposhti Pelisterin në shtëpinë e saj
Qyteti, Slider

FC.STRUGA e mposhti Pelisterin në shtëpinë e saj

Ndeshja në stadiumin e Manastirit të shtunën ndërmjet Pelisterit dhe F.C Strugës ka përfunduar me rezultatin 1-2 në favor të skuadrës nga Struga,informon Struga Ekspres. Golashënues për struganët ishin lojtarët Arben Tafa dhe Samet Shej.F.C Struga sivjet ka objektiv të qartë për të mos-humbur asnjë pikë në funksion të kalimit në elitën e futbollit të…

BESA: Mbështetje e fuqishme nga Struga për Lëvizjen BESA dhe kryetarin Bilall Kasami (FOTO)
Qyteti, Slider

BESA: Mbështetje e fuqishme nga Struga për Lëvizjen BESA dhe kryetarin Bilall Kasami (FOTO)

Edhe nje konfirmim dhe mbështetje e fuqishme në rrugën drejt NATO-s dhe Bashkimit Europjan. Mbështetje e fuqishme për Lëvizjen BESA dhe kryetarin Bilall Kasami nga lideri i Partisë Demokratike të Shqipërisë z.Lulzim Basha së bashku me ekipin e tij. Ju falemnderit PD, falemnderit Shqipëri. #Po_për_NATO_dhe_BE, si shqiptar_JO_si_përqindje. 15.09.2018 Lëvizja BESA-Dega Strugë

Në zemër të Strugës dhe me pamje fantastike, “DRINI MALL” me standarde evropiane!Ju ofron dyqanet me qera, rezervo tani (FOTO)
Qyteti, Slider

Në zemër të Strugës dhe me pamje fantastike, “DRINI MALL” me standarde evropiane!Ju ofron dyqanet me qera, rezervo tani (FOTO)

“DRINI MALL” vjen në Strugë si një nga Qendrat Tregtare me standarde evropiane në zemër të qytetit turistik, shumë atraktive për qytetin e Strugës. Qendra Tregtare pas renovimit do të marr një pamje fantastike që do zbukurojë edhe qendrën e qytetit të Strugës sipas projektit edhe pamjeve që ka prezantuar ekipi drejtues i Qendrës Tregtare…

Sulmohet rëndë në bastore 59 vjeçari nga Struga
Qyteti, Slider

Sulmohet rëndë në bastore 59 vjeçari nga Struga

Për shkak të ekzistencës së dyshimit për kryerjen veprës penale “lëndim të rëndë trupor”, Zyra e Jashtme e Kriminalistikës në policinë ne Strugës griti padi penale ndaj 36-vjeçarit pranë Prokurorisë Publike,informon Struga Ekspres. Ai veprën penale e kreu më 17 gusht. në një qendër bastesh në fshatin Vranishtë ku fizikisht sulmoi një 59-vjeçar nga i…

1 2 3 4 5 135
Struga Ekspres