Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Opinion

Ministra, deputetë e gjykatës, kanë të gjithë dashnore
Opinion, Slider

Ministra, deputetë e gjykatës, kanë të gjithë dashnore

Nga: Zef Bushati Perdhunon vajzen e mitur ne pyll,abuzon seksualisht,tragjedi per motive seksuale,cfare po ndodh? Te semure seksuale, manjake seksuale. Si u krijuan ? Kush i krijoi ? Shqiperia ishte shtet ku nuk njihej prostitucioni, ku pornografia denohej me ligj. Te mbyllen urgjentisht kanalet XX pornografike te Digitalbit. Nuk ka ne Europe kanale televizive pornografike…

Argjira Elmazi: Jemi në luftë me veten tonë
Opinion, Slider

Argjira Elmazi: Jemi në luftë me veten tonë

Argjira Elmazi/Struga Ekspres Nuk e kuptoj se cfarë po ndodh me kohën e sotme, ku gjithçka më duket shumë e pakuptimtë. Asgjë nuk është si do dëshironim ne të ishte, e bukur dhe e përshtatshme që çdokush të gjente veten. Çfarë po ndodh me ne? Pse s’po kujdesemi për kohën tonë të cilën e kemi…

Strugën e fali i Madhi ZOT!
Opinion, Slider

Strugën e fali i Madhi ZOT!

Blerton Arsllani (Struga Ekspres) Politika shqiptare tek ne rrezaton zymtësi dhe ta vretë shpresën për të nesërmen të dinjitetshme dhe të mirëqenë. Shkëndija të zbehta, të cilat duken në mjegullnajën politike, nuk e kanë potencialin e duhur të urtësisë, inteligjencës dhe sinqeritetit për t‘u bër dritë që do ta mbuloj errësirën. E vetmja rrugë shpëtimi…

Rrëfimi dhe perjetimi i një gruaje me mbulesë
Opinion, Slider

Rrëfimi dhe perjetimi i një gruaje me mbulesë

U linda dhe u rrita në Ohër. Ky qytet është dashuria e parë e ujit, e tokës, e qiellit; është reflektimi i dashurisë së nënës! Si fëmijë, rrija me orë të tëra përballë liqenit, sidomos në stinën e vjeshtës, ku zgjoja dashuri, i hidhja tutje në liqen për të bërë zhytjen, për t’u pastruar. Disa…

Ikën të gjithë
Opinion, Slider

Ikën të gjithë

Lexoja disa poezi – ishin të bukura! Në atë moment mu kujtjua Senera, djaloshi i poezive, njeriu që vuante për letërsinë. Nuk pati mundësi të studioj, prindi ishte invalid, dhe ky, si i pashpresë, iku prej këtu, shkoi diku, diku larg…! Në televizion kishte një temë lidhur me mjekësinë, diskutonte një mjek, nuk kishte shpjegime…

1 49 50 51 52 53 58
Struga Ekspres