/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Fillon protesta kundër rasteve të montuara
Maqedoni, Slider

Fillon protesta kundër rasteve të montuara

Para pak çastesh ka filluar protesta në shenjë revolte kundër të gjithë proceseve të montuara politike, ndaj shqiptarëve. Sipas Organizatorëve këto procese kanë qenë të montuara që nga viti 2001. Protesta po mbahet në Shkup në “Sheshin Gjergj Kastriot Skenderbeu”. Sipas organizatorëve të njëjtit kërkojnë rigjykim për rastin ,, Alfa”,, Lagja e Trimave”dhe shumë raste…

Dhjetë aksidente, një i vdekur
Maqedoni, Slider

Dhjetë aksidente, një i vdekur

Një person humbi jetën, një tjetër ka marrë lëndime të rënda trupore, ndërsa tetë janë më lehtë të lënduar, në dhjetë aksidente trafiku të cilët kanë ndodhur mbrëmë vonë në rajonin e SPB Shkup. Njëzet e dy vozitës janë përjashtuar nga komunikacioni, pesë prej të cilëve kanë vozitur nën ndikimin e alkoolit. Nga trafiku janë…

Mësoni propozimet për moshën e pensionit në Maqedoni
Maqedoni, Slider

Mësoni propozimet për moshën e pensionit në Maqedoni

Sindikata UPOZ në Maqedoni është kundër çdo lloj rritje të pragut të moshës së nevojshme për pensionim, si masë për plotësimin e minusit në Fondin Penionalo Invalidor të Maqedonisë. Sekretari i përgjithshëm i UPOZ, Trpe Dejanovski sot tha se të punëtorët nuk janë fajtorë për minusin e krijuar në Fondin pensionalo-invalidor dhe nuk guxon që…

Fillon largimi i përmendoreve në Shkup
Maqedoni, Slider

Fillon largimi i përmendoreve në Shkup

Mbrëmë është larguar përmendorja e Andon Qoseto e cila ishte e vendosur para Gjykatës së Lartë në qendër të Shkupit. Përmendorja është dërguar në depo ndërsa largimi është bërë me urdhër të Qytetit të Shkupit. Grupi i punës i Ministrisë së Kulturës ka identifikuar më parë shkelje të shumta ligjore gjatë vendosjes së këtij monumenti,…

Maqedonia e para në rajon për korrupsion (dokument)
Maqedoni, Slider

Maqedonia e para në rajon për korrupsion (dokument)

Transparency International ka publikuar indeksin e përceptimit të korrupsionit për vitin 2017. Ajo që lë për të dëshiruar është se çrrënjosja e korrupsionit në Ballkanin Perëndimor shkon shumë ngadalë dhe se Maqedonia radhitet në vendin e 107. Nga vendet e rajonit, Sllovenia ka më pak korrupsion, edhe atë e 34-ta, Kroacia e 57-ta, Greqia dhe…

Borë e madhe po vjen drejt Maqedonisë!
Maqedoni, Slider

Borë e madhe po vjen drejt Maqedonisë!

Reshje të mëdha të borës dhe shiut priten ditët në vijim në Maqedoni, njofton Enti hidrometeorologjik. Reshje të mëdha të borës veçmë kanë filluar në disa vende të larta. Madje për shkak të reshjeve intenzive të dëborës në vendkalimin malor Strazhë veçmë është vendosur kufizim për qarkullimin e mjeteve të rënda të transportit. Kufizimi është…

Ja çfarë thanë pas takimit Sela dhe Gashi
Maqedoni, Slider

Ja çfarë thanë pas takimit Sela dhe Gashi

Pas takimit në nivel liderësh të dy partive opozitare shqiptare, Afrim Gashi i Lëvizjes BESA dhe Ziadin Sela i Aleancës për Shqiptarët në një konferencë të përbashkët për media kanë shprehur gatishmërinë për vazhdimin e bashkëpunimit në të ardhmen Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ne fjalimin e tij uroi që të rritet kapaciteti…

Komuna e Strugës: Ziadin Sela ka harxhuar mbi 150 mijë euro në vit për mirë mbajtjen e veturave
Maqedoni, Slider

Komuna e Strugës: Ziadin Sela ka harxhuar mbi 150 mijë euro në vit për mirë mbajtjen e veturave

Komuna e Strugës: Ziadin Sela ka harxhuar mbi 150.000 euro në vit për mirë mbajtjen e veturave Të nderuar qytetar strugan, Dëshirojm t’ju informojmë se qeverisja e mëparshme nga keq menaxhimi dhe keq përdorimet që kanë bërë me veturat në pronësi të Komunës së Strugës e kanë sjellë gjendjen që të gjashtë veturat e komunës…

1 579 580 581 582 583 768
error: Content is protected !!
Struga Ekspres