/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Kosovë, Slider / June 3, 2020 Kjo është marrëveshja serbisht e koalicionit mes LDK-së dhe Listës Serbe (FOTO)

Avdullah Hoti sot ka marrë besimin e 61 deputetëve për ta drejtuar qeverinë e re. Gjatë seancës Hoti tregoi edhe përbërjen e ekzekutivit që vjen si rezultat i marrëveshjeve të partive LDK-AAK-Nisma- Lista Serbe. Por cila ishte marrëveshja e lidhur në mes të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Listës Serbe ku kjo e fundit do...

Kosovë, Slider / June 3, 2020 Flet mësuesi i Hotit: Avdullahu nxënës i shkëlqyer, e mbante librin me vete edhe kur ka shkuar me dele (VIDEO)

Bilall Hoti, mësuesi i kryeministrit të ri, sot është parë i emocionuar që një nga nxënësit e tij shembullorë u bë kryeministër. Në një intervistë për Klan Kosovën ai ndau gjëra interesante nga fëmijëria e Avdullah Hotit në Ratkoc të Rahovecit duke treguar për pesëshet dhe interesimin e madh që ka pasë për libra. “Po...

Kosovë, Slider / June 3, 2020 Haradinaj tregon se si bashkë me Thaçin e bindën HaShalën të votojë Qeverinë Hoti

Kryetari i Aleancës për Aardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka arsyetuar vizitën e djeshme të tij tek deputeti i Nismës Haxhi Shala. Ai tha se ka qenë koincidencë vizita e tij e përbashkët me presidentin, Hashim Thaçi në shtëpinë e deputetit për të bindur atë të votojë qeverinë Hoti. Ndërsa për abstenimin e deputetes Donika...

Kosovë, Slider / June 3, 2020 Lajmi i fundit: Avdullah Hoti është kryeministër i ri, 61 deputetë japin votën pro

Me 61 vota pro, 24 vota kundër dhe 1 abstenim, në Kuvendin e Kosovës është votuar Qeveria e koalicionit LDK-AAK-Nisma-minoritetet, me kryeministër Avdullah Hotin. Hoti e ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, me gjithsej katër zëvendëskryeministra dhe 18 ministra. Hotit iu hap rruga për formimin e Qeverisë pas aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila i...

Kosovë, Slider / June 1, 2020 Kosova hap kufijtë tokësor, kolona të gjata me makina

Kosova nga sot ka rihapurë kufijtë tokësor. Vendimi për rihapjen e kufijve tokësor është marrë mbrëmë nga qeveria në detyrë e Kosovës. Pikat kufitare që hapen sot janë pikat kufitare në Merdare, Vërmicë, Kullë, Hani i Elezit, Dheu i Bardhë dhe Jarinjë. Ekipi i KosovaPress-it gjatë ditës së sotme ka qëndruar në pikën kufitare në...

Kosovë, Slider / May 31, 2020 Kosova nesër i hap kufijtë tokësorë

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka njoftuar se nga nesër do të hapen disa nga pikat kufitare tokësore të vendit. “Nesër hapen kufijtë tokësor por jo të gjithë. Pikat kufitare që do të hapen nesër janë pikat kufitare në Merdare, Vermicë, Kullë, Hani i Elezit, Dheu i Bardhë dhe Jarinjë”, tha Vitia në një konferencë...

Kosovë

Kosovë, Slider

Vajza e Jashareve tregoi tmerrin qe pa me sy

Besarta Jashari, e cila i kishte shpëtuar sulmeve mbi familjen Jashari gjatë vitit 1998, ka rrëfyer shpëtimin e saj nga vrasja e serbëve dhe tmerret që ka përjetuar në ato momente. Ajo ka treguar se si janë vrarë më radhë familjarët dhe si ajo e ka parë më sy këtë tmerr. Besarta ka kujtuar edhe…

Kosovë, Slider

Halil Matoshi nuk e do himnin kombetar ne Kosove

Analisti Halil Matoshi eshte kunder te gjitheve,ai nuk do ta degjoj himnin kombetar Ai thotë se gjatë ditës së sotme nuk është bërë asgjë tjetër, përveç se është respektuar portokoli i shtetit,dhe ka shtuar se akuzat drejtë shtetarëve kosovarë janë false pasi ato mësyjnë shtypjen e identitetit. Këto qendrime të Matoshit vijnë menjëher pas reagimit…

Kosovë, Slider

Epopeja e Jasharëve dhe ajo e UÇK-së

Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në Drenicë për të zhdukur Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e koncentroi në Prekaz,në zemrën dhe kokën e UÇK-së,duke i bërë asaj një rrethim të hekurt,i cili rrethim,për fat të mirë,alarmoi tërë botën.Ajo që do të ndodhë në fillimet e marsit të vitit 1998 do të jetë një…

Kosovë, Maqedoni, Slider

Qytetaret se shpejti kufirin do ta kalojne pa pasaporta

Qeveria e Kosovës e ka miratuar në parim nismën për marrëveshjen me Maqedoninë përmes së cilës qytetarëve të të dyja vendeve do iu mundësohet kalimi i kufirit pa pasaporta. Sipas komunikatës së qeverisë së Kosovës “marrëveshja rregullon lëvizjen e shtetasve të të dyja vendeve në territorin e palës tjetër pa viza dhe me një dokument…

Kosovë, Slider

Ja si e ofendon redaktorin e Express-it,Korporata Devolli

Fotografi ofenduese per redaktorin e Express-it,paraqesin gomarin me mbiemrin e Berat Buzhales Në Qytetin e Pejës janë shpërndarë billbordë ofendues ndaj gazetarit Buzhala. Ai është paraqitur me pamje të gomarit, ku shkruan ‘ushqim për kafshë’. Billbordët mbajnë mbishkrimin e Korporatës Devolli. Kjo fushatë e paprecedente ka filluar pas shkrimeve të Express për grurin e dyshimtë…

Kosovë, Slider

Europarlamentari:Kosova eshte çerdhe e krimit

EUROPARLAMENTARI FRANCEZ E QUAN GABIM HISTORIK NJOHJEN E KOSOVES “Kosova kurrë s’mund të hyjë në BE”, për shkak se “është çerdhe e krimit dhe mban përgjegjësi për spastrimin etnik të serbëve dhe popullatës tjetër joshqiptare”, ka thënë Chauprade. Anëtari i Frontit Nacional (Front National) të Francës në Parlamentin Evropian Aymeric Chauprade konsideron se Parisi ka…

Kosovë, Slider

Edhe mjekët po largohen nga Kosova

Sipas Federatës së Sindikatës së Shëndetësisë së Kosovës kuadri specialistik mjekësor po vazhdon të ikë nga Kosova për të kërkuar punë dhe kushte më të mira në vendet të ndryshme të botës. Bëhet e ditur se vetëm për tre vjet nga Kosova kanë ikur rreth 400 mjekë. Profesionistë shëndetësorë tashmë kanë deklaruar se për këtë…

1 52 53 54 55 56
error: Content is protected !!
Struga Ekspres