/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Kosovë, Slider / April 2, 2020 DHIMBJE E MADHE/ Ndërron jetë djali i vetëm i familjes, në luftë ia vranë babanë dhe vëllezërit

Në moshën 43 vjeçare, sot ka vdekur Sefer Avdi Batusha nga Krusha e Vogël. I ndjeri ishte djali i vetëm, pasi gjatë luftës atij ia vranë babanë dhe dy vëllëzërit. Ai la pas gruan dhe dy fëmijë. Lajmin e mortjes e kanë dhënë familjarët teksa shkruajnë: Me dhimbje e pikëllim të thellë njoftojmë miqtë dhe...

Kosovë, Slider / April 1, 2020 Shpërthen mjeku shqiptar: Rrini në shtëpi me gratë, mos shkoni te dashnorja (VIDEO)

Mikrobiologu kosovar Lul Raka, ka folur sonte në lidhje me të vërtetat dhe të pavërteta e Koronavirusit në Kosovë. Ndër të tjera, ai në pyetjen se a bartet koronavirusi me anë të marrëdhënies seksuale, e ka dhënë një përgjigje shumë interesante. Ai ka thënë se deri më sot nuk ka të dhëna për këtë, mirëpo...

Kosovë, Slider / March 31, 2020 Kjo është fitorja e madhe e Albin Kurtit

Njohësi i çështjeve politike Petrit Zogaj në një postim të tij në facebook ka shpjeguar se pse Kryeministri në detyrë Albin Kurti e ka fitu betejën e madhe me opinion publik. Sipas tij fitorja me e madhe e ka ardh si rezultat i asaj që Albin Kurti ka përballë vetes disa kundërshtarë që ose janë...

Kosovë, Slider / March 29, 2020 Thirrja e infektologut ndaj qytetarëve: Mos e fshihni se jeni të prekur nga koronavirusi

Infektologu, Valbon Krasniqi u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, të mos e fshehin nga të tjerët këtë fakt. Krasniqi është shprehur i shqetësuar nga ky veprim i kosovarëve. “Ekziston njëfarë tendence me fsheh, sidomos nëpër lagje se janë të prekur, nuk duhet me ndodh kjo, më mirë është...

Kosovë, Slider / March 26, 2020 MARRËVESHJA SEKRETE KOSOVË-SERBI…të nënshkruar nga Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiq

TOP SECRET MARRËVESHJA SEKRETE KOSOVË-SERBI…të nënshkruar nga Hashim Thaqi dhe Aleksander Vuqic me ndermjetsim nga Richard Grenell me 26 shkurt 2020 në Washington DC. DISA NGA PIKAT KYÇE TË DRAFT MARRËVESHJES SË PROPOZUAR TË “TRAKTATIT TË MIQËSISË DHE FQINJËSISË SË MIRË” NDËRMJET SERBISË DHE KOSOVËS. 1. Palët në përfundim të miratimit të kësaj marrëveshje firmosin...

Kosovë, Slider / March 26, 2020 Zyrtari i VV: “Sondazhet na vendosin në mbi 50%”

Zyrtari i Vetëvendosjes, Arbër Zaimi, ka thënë se partia e tij do të jetë shumë e fortë në zgjedhjet e ardhshme. Por, Zaimi në Facebook ka folur për disa sondazhe për të cilat nuk dihet se kush i ka realizuar, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se është lajm i mirë që tre deputetë të LDK-së...

Kosovë

Kosovë, Rajoni, Slider

4o mije ne HUNGARI,30 MIJE NE AUSTRI

Policia serbe ka arrestuar 2311 kosovar qe kane tentuar te kalojne ne menyre ilegare kufirin Serbi-Hungari Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë Nebojsha Stefanoviq ka deklaruar se, gjatë një muaji e gjysmë, policia serbe ka arrestuar 2.311 persona të cilët kanë tentuar që ilegalisht ta kalojnë kufirin Serbi-Hungari. Masat e ndërmarra nga policia kanë…

Kosovë, Rajoni, Slider

KONTROLL I RREPTE PER AZILANTET KOSOVARE

20 policë gjermanë dhe makina speciale, ndodhen në kufirin serb, ndërsa policia serbe ka shtuar patrullimet në zonën kufitare. Vijon ndërkohë ndalimi i shtetasve kosovarë, të cilët duan të kalojnë ilegalisht kufirin e për shkak të kudravajtjes së tyre, ata gjobiten me tarifa nga 50 deri në 500 euro. “Për shkak të shtimit të numrit…

Kosovë, Rajoni, Slider

Jetimet e mjere(VIDEO)

Jetimet e mjere jetojne ne meshiren e Zotit.Jetimet jane pa nene dhe baba!Kryefamiljara eshte 13 vjecarja nga Llausha.5 fëmijë nga Llausha e Podujevës, të cilëve para pak kohe u vdiqën nëna e babai, janë duke jetuar në një dhomë të vogël dhe të jo te dinjitshme.Ata kane ngele dhe pa shtepi. Më e madhja nga to,…

Kosovë, Slider

Gjermania u dha azil vetëm 37 kosovarëve

0.3 %, ose 37 nga mbi 12.500 është shifra e pranimit të kërkesave të azilit në Gjermani për kosovarët që prej janarit 2014. Shifrën e konfirmon zyrtarisht për KTV-në Zyra Federale për Migracion dhe Refugjatë e Ministrisë së Brendshme të Gjermanisë. Në një përgjigje me shkrim, Katrin Hirseland, zëdhënëse e kësaj zyre, ka shpjeguar numrat…

Kosovë, Slider, Sport

Pesë të lënduar te Prishtina

Pesë anëtarë të Sigal Prishtinës kanë marrë lëndime pas sulmit të tifozëve malazezë. Tifozët e Sutjeskas kanë bërë një gjest të ulët në sfidën kundër Sigal Prishtinës. Malazezët sulmuan me gjësende në parket basketbollistët dhe stafin teknik të klubit prishtinas, duke bërë që ndeshja të ndërpritet. Klubi bardhekaltër njofton se pesë persona nga kjo skuadër…

Kosovë, Slider

Qytetarët e pyesin presidenten: A hahet pavarësia?!

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka vazhduar kontaktet e saja me qytetarë nëpër komunat e Kosovës, e shtyrë nga fenomeni në rritje i emigrimit masiv ilegal të kosovarëve drejt perëndimit. Sot, stacionet e Presidentes kanë qenë Gjilani e Podujeva ku ajo bisedoi me banorët dhe autoritetet lokale për rreziqet që sjell emigrimi ilegal. Në Gjilan,…

Kosovë

Shesheli:Le te largohen te gjithe kosovaret

Sheshel: “Le të zbrazet Kosova e Metohija nga kosovarët” I akuzuari për krime lufte, lideri radikal serb, Vojislav Sheshel, ka vazhduar me deklaratat e tija të pamatura kundrejt Republikës së Kosovës. Sheshel nuk ka lënë pa përmendur edhe ikjet masive të shqiptarëve nga Kosova. Ai ka thënë se Kosova është e Serbisë dhe se duhet…

Kosovë, Uncategorized

KURTI: NUK E KEMI PARË MARRËVESHJEN

KURTI: NUK E KEMI PARË MARRËVESHJEN, U BË TINËZ POPULLIT Kryetari në largim i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e arritur sot në në Bruksel është arritur “tinëz popullit dhe tinëz Kuvendit të Kosovës”. Kryetari në largim i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e arritur sot në orët e…

Kosovë, Slider

Cun Lajci:Zgjohu President Rugova

Aktori i madh shqiptar, Çun Lajçi, i ka kushtuar një poezi presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova. I trishtuar me ekzodin e fundit të kosovarëve, Lajçi, thotë se është mëkat që Rugova nuk është dëshmitar i ikjes së çlirimtarëve nga skamja. Ja poezia e Çun Lajçit PRESIDENT Mëkat që s’je Në 7 vjetorin e Pavarësisë Ti…

Kosovë, Slider

E perjeton rende largimin e kosovareve

E perjeton rende largimin e kosovareve Veprimtari Adem Demaçi po e përjeton rëndë largimin e qytetarëve të Kosovës drejt Perëndimit. Ai thotë se qytetarët janë zhgënjyer dhe nuk po ia gjejnë qarën vetit këtu dhe po mësyjnë Perëndimin me shpresë se atje do t’i zgjidhin problemet. “Qeveria e Kosovës e ka nxjerrë një Ligj për…

1 49 50 51 52
Struga Ekspres