/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Kosovë, Slider / June 1, 2020 Kosova hap kufijtë tokësor, kolona të gjata me makina

Kosova nga sot ka rihapurë kufijtë tokësor. Vendimi për rihapjen e kufijve tokësor është marrë mbrëmë nga qeveria në detyrë e Kosovës. Pikat kufitare që hapen sot janë pikat kufitare në Merdare, Vërmicë, Kullë, Hani i Elezit, Dheu i Bardhë dhe Jarinjë. Ekipi i KosovaPress-it gjatë ditës së sotme ka qëndruar në pikën kufitare në...

Kosovë, Slider / May 31, 2020 Kosova nesër i hap kufijtë tokësorë

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka njoftuar se nga nesër do të hapen disa nga pikat kufitare tokësore të vendit. “Nesër hapen kufijtë tokësor por jo të gjithë. Pikat kufitare që do të hapen nesër janë pikat kufitare në Merdare, Vermicë, Kullë, Hani i Elezit, Dheu i Bardhë dhe Jarinjë”, tha Vitia në një konferencë...

Kosovë, Slider / May 31, 2020 Mashtrimi serb me historinë shqiptare. Serbët e vjedhin historinë shqiptare (VIDEO)

Si i sllavizoi Serbia objektet e kultit iliro-arbërore në Kosovë? Asimilimi, dhna, deformimi e përvetësimi i historisë së tyre. Dokumentari i radhës nga Marin Mema ka zbuluar shumë detaje të pazbuluara deri më tani rreth vjedhjes së historisë shqiptare nga ana e Serbisë. Mos humbisni videon e plotë të këtij hulumtimi me të vërteta të...

Kosovë, Qyteti / May 31, 2020 Qytetarët që hyjnë në Kosovë përmes pikave kufitare, nuk kanë nevojë për vetizolim

Pas një takimi me akteret nga ministrië e linjës dhe rekomandimeve të Intitutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë u vendos që qytetarët që hyjnë në Kosovë përmes pikave kufitare të mos vetizolohen. Këtë e bëri të ditur Drejtor i Shëndetësisë në Klinë, Hekuran Sejdiu, njofton Klan Kosova “Qytetarët të cilët hyjnë në RKS nuk...

Kosovë, Slider / May 30, 2020 Në Gjykaten Kushtetuese të Kosovës të gjithë janë “kalamaj” për nga mosha

Nexhmedin Spahiu Tek gjykatat kushtetuese të vendeve me demokraci të zhvilluar, aspekti më dukshëm është mosha e gjyqtarëve. Janë të gjithë (me ndonjë përjashtim tepër të rrallë) të moshës para pensionimit. Pas përfundimit të mandatit ata dalin në pension. Kjo për arsye që ata të mos kalkulojnë karierë politike a profesionale pas përfundimit të mandatit....

Kosovë, Slider / May 30, 2020 21 vjet pas luftës, hoxha luftëtar heq pjesë të granatës nga trupi (FOTO)

Plagët e luftës së fundit në Kosovë edhe 21 vjet pas mbarimit të saj vazhdojnë të jenë pjesë e jetës së shumë qytetarëve tonë. Një të tillë e pati deri në intervenimin e sotëm edhe Hoxha Fatmir Latifaj që ishte luftëtar në luftë, njofton Klan Kosova Pjesë të granatës nga e cila humbi krahun e...

Kosovë

Familja pesë anëtarëshe që humbën jetën nga aksidenti, jetonte në Zvicër, kryefamiljari ishte 32 vjeç (VIDEO)
Kosovë, Slider

Familja pesë anëtarëshe që humbën jetën nga aksidenti, jetonte në Zvicër, kryefamiljari ishte 32 vjeç (VIDEO)

Familja pesë anëtarëshe që u shua sot në aksidentin në Biraqë të Suharekës kishte prejardhje nga fshati Sopi, me banim në Zvicër. Gazeta Express mëson se bëhet fjalë për kryefamiljarin J.S, 32 vjeçar, këto informata janë konfirmuar nga një familjar i viktimës. Udhëtimi i tyre u shndërrua në tragjedi, bashkë me kryefamiljarin vdiq edhe gruaja…

Ushtarët britanikë zbuluan vendin ku femrat shqiptare përdhunoheshin nga serbët (VIDEO)
Kosovë, Slider

Ushtarët britanikë zbuluan vendin ku femrat shqiptare përdhunoheshin nga serbët (VIDEO)

Ushtarët britanikë në vitin 1999 kishin zbuluar në një stacion të policisë serbë një dhomë ku shqiptarët torturoheshin fizikisht. Në një video të realizuar nga mediat e huaja shfaqen mjetet që janë përdorur kundër shqiptarve për ti torturuar dhe vrarë, mjet këto të përdorura nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë. Ushtarët britanikë gjejnë aty…

Fshati merr një vendim për imamin që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e Haradinajt
Kosovë, Slider

Fshati merr një vendim për imamin që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e Haradinajt

Kryesia e fshatit Fortesë të komunës së Rahovecit ka kërkuar shkarkimin e hoxhës Bedri Bytyçi nga kjo kryesi. Kjo, për shkak se imami kishte bërë deklaratë skandaloze lidhur me vdekjen e Hilmi Haradinaj, babit të kryeministrit Ramush Haradinaj, të cilin të gjithë e njohin si veprimtar të çështjes kombëtare. Lajmin e kanë bërë të ditur…

Vdes babai i kryeministrit Haradinaj
Kosovë, Slider

Vdes babai i kryeministrit Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka ndërruar jetë babai i tij, Hilmi Haradinaj. Varrimi i të ndjerit, siç bëri të ditur Kryeministri, do të bëhet të hënën. Postimi i plotë i Haradinajt: Të dashur miq, Ju njoftoj se sonte, pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë babai…

1 40 41 42 43 44 56
error: Content is protected !!
Struga Ekspres