Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Kosovë, Slider / January 28, 2020 Pamje të rralla: Momenti kur vdes Rrahman Morina (VIDEO)

Rraman Morina ishte figura më kontraverse në fund të viteve të 80-ta dhe në fillim të viteve të 90-ta. RTK sonte ka transmetuar një video të paparë më herët ku shihet Rrahman Morina, që rrëshqet nga ulësja e tij dhe bie poshtë. Morina ka filluar karrierën e tij si efektiv policor në Ministrinë e Punëve...

Kosovë, Slider / January 23, 2020 Çifti shqiptar erdhën nga Suedia për pushime në vendlindje, vritet në Prizren

Durim Hadri dhe Suada Hadri nga Prizreni u gjetën mëngjesin e sotëm të vdekur në shtëpinë e tyre. Ata kishin ardhur para dy ditësh nga Suedia në Kosovë. Policia dhe Prokuroria në Prizren kanë thënë se dyshimet e para nga vendi i ngjarjes janë se çifti është vrarë me armë zjarri, raporton Gazeta Express Kishin...

Kosovë, Slider / January 20, 2020 I riu shqiptar, kandidat për deputet në qytetin Vernier në Zvicër

Rinor Metushi është shpallur kandidat në zgjedhjet për Këshillin Bashkiak në Vernier, Gjenevë Një tjetër shqiptar ka shpallur kandidaturën e tij në zgjedhjet lokale në Zvicër. Për të parën herë shqiptari Rinor Metushi është pjesë e listës së kandidatëve për Këshillin e qytetit në Vernier të Gjenevës, në zgjedhjet lokale të Zvicrës, shkruan albinfo.ch. Ai...

Kosovë, Slider / January 14, 2020 Deputeti i VV-së: Më në fund po vjen qeveria e Albin Kurtit

Heshtjen që e ka kapluar skenën politike dy ditët e fundit, i ka dhënë fund kandidati për deputet nga Vetëvendosja, Gazmend Islami. Ai në një postim në Facebook ka paralajmëruar se marrëveshja VV-LDK është gati të arrihet, madje ka shkruar “Më në fund po vjen Qeveria Kurti”. Kujtojmë se në raportimet e sotme është lajmi...

Kosovë, Slider / January 14, 2020 Mohimi i Reçakut, William Walker: Vuçiqi si Millosheviqi

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili që po qëndron në Kosovë në 21 vjetorin e masakrës së Reçakut ka thënë se gjenocidi që ka ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohet nga askush. Ai duke folur për mohimin e kësaj masakre nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuqiq tha se kur i ka dëgjuar...

Kosovë, Slider / January 14, 2020 Hoxha që varrosi viktimat e Reçakut: Serbët më maltretuan e kërcënuan, donin t’i zhduknin gjurmët e masakrës

Nesër bëhen 21 vjet që kur forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën nga masakrat më të dhimbshme kundër njerëzimit në Reçak. Pavarësisht që kanë kaluar 21 vjet, hoxha Isa Tërshani nga Shtimja i ka të freskëta përjetimet nga kjo ngjarje e rëndë dhe e paharruar që tronditi botën mbarë. “Pa dyshim sa herë vjen...

Kosovë

Policia e Kosovës thyen rekordin, mbi 344 mijë gjoba të shqiptuara këtë vit
Kosovë, Slider

Policia e Kosovës thyen rekordin, mbi 344 mijë gjoba të shqiptuara këtë vit

Rritja e numrit të aksidenteve në trafik ka shtuar masat e Policisë së Kosovës. Për të përmirësuar nivelin e sigurisë në trafik dhe parandalimin e aksidenteve, policia po thyen rekord me tiketa të shqiptuara, raporton Indeksonline. Nga janari deri në muajin tetorin, policia e trafikut rrugor ka shqiptuar 344 mijë e 946 tiketa për kundërvajtje.Nëse…

Djali i Hamëz Jasharit betohet me plis në kokë (FOTO)
Kosovë, Slider

Djali i Hamëz Jasharit betohet me plis në kokë (FOTO)

Bekim Jashari edhe zyrtarisht ka marrë detyrën e kryetarit të Skënderajt. Djali i heroit të kombit Hamëz Jashari për katër vjet do ta udhëheq këtë komunë të Drenicës, e cila që nga paslufta është drejtuar nga partia Demokratike e Kosovës. Pas dhënies së betimit kryetarit Jashari iu dhurua plisi i bardhë, simbol tradicional kombëtar. Në…

Dy të rinj vdesin në aksident trafiku
Kosovë, Slider

Dy të rinj vdesin në aksident trafiku

Dy persona nga fshati Nagavc i Rahovecit kanë humbur jetën në një aksident trafiku që ka ndodhur të dielën në mëngjes në Krushë të Vogël të Prizrenit. Sipas pjesëtarëve të Policisë rajonale të Prizrenit në këtë aksident kanë qenë të përfshirë një kamion dhe një veturë. Në bazë të hetimeve fillestare të organeve policore dyshohet…

Ndërroi jetë aktori i njohur kosovar Blerim Peci
Kosovë, Slider

Ndërroi jetë aktori i njohur kosovar Blerim Peci

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ka ndërruar jetë aktori i njohur kosovar, Blerim Peci. Lajmin e ka bërë të ditur miku i tij më i ngushtë, Fehmi Ferati, përmes një postimi në “Facebook”. “”Herët bre Bel, shumë para kohe me shkru këtë lajm për ty”. Rand shumë e randë bre! Njoftojmë miqët,…

Tragjedi në Kosovë: Vrau gruan dhe plagosi motrën e gruas
Kosovë, Slider

Tragjedi në Kosovë: Vrau gruan dhe plagosi motrën e gruas

Një rast tragjik ka ndodhur në fshatin Radishevë të Skenderajt pasi një person ka vrarë bashkëshorten e tij dhe më pas ka plagosur edhe motrën e bashkëshortes dhe burrin e saj. Personi, me inicialet XH.T., rreth të tridhjetave, është vetëdorëzuar më pas në polici. Siç kupton Klan Kosova ai pasi ka lënë të vdekur gruan…

Florenti, student i mjekësisë vuan nga leukemia, i nevojitet ndihmë -Shpërndajeni edhe në diasporë sa të mundeni!
Kosovë, Slider

Florenti, student i mjekësisë vuan nga leukemia, i nevojitet ndihmë -Shpërndajeni edhe në diasporë sa të mundeni!

Njerez te vullnetit te mire, kudo qe jetoni – Kosove, Shqiperi, Maqedoni, Mali i Zi, Evrope dhe Shtetet te Bashkuara, ju lutem na ndihmoni te mbledhim mjetet e nevojshme per sherimin e Florentit. Diaspora e Kosoves ka qene dhe mbetet burimi kryesor i financimit ne Kosove, prandaj llogarisim ne mbeshtetjen tuaj. Cdo cent i juaj…

Nusja sulmon me shufër metalike burrin dhe vjehrrën
Kosovë, Slider

Nusja sulmon me shufër metalike burrin dhe vjehrrën

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme është arrestuar një femër. Kjo e fundit kishte sulmuar me shufër metalike burrin dhe vjehrrën e saj. “Është arrestuar e dyshuara femër K-Shqiptare pasi që e njëjta kishte sulmuar me një shufër metalike burrin dhe vjehrrën e saj viktimat K-Shqiptare. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor…

1 36 37 38 39 40 46
Struga Ekspres