Kosovë, Slider / July 19, 2019 Momenti kur Ramush Haradinaj e shpall dorëheqjen befasuese (VIDEO)

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Arsye e këtij vendimi ka thënë se është një thirrje për t’u marrë në pyetje nga Specialja si i dyshuar Më pas ai popullit i është drejtuar edhe me një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook. “Jap dorëheqje të parevokueshme nga detyra...

Kosovë, Slider / July 8, 2019 Policia e Zvicrës arreston shqiptarin për një vrasje të rëndë

I v.rari ishte një shqiptar 36 vjeçar i Kosovës, me shtetësi italiane. Sapo kishte ardhur në shtëpi me automobil ku kishte gruan dhe katër fëmijët, dy persona kishin hapur z.jarr mbi të, duke e vrarë në praninë e familjarëve I dënuari me burgim të përjetshëm për vrasjen e kryer në vitin 2013 në Frasses të...

Kosovë, Slider / July 5, 2019 E dhimbshme/ Kjo është 33 vjeçarja shqiptare që e goditi rrufeja për vdekje në Bjeshkët e Deçanit (FOTO)

Dje në Bjeshkët e Carrabregut të Deçanit është goditur nga rrufeja një grua për vdekje. Ganimete Tishukaj-Zekaj është 33 vjeçarja që nuk i mbijetoi fatkeqësisë natyrore në pasditen e djeshme, shkruan Indeksonline. Varrimi i të ndjerës bëhet sot në orën 18:00 në fshatin Carrabreg i Epërm. Në momentin e fatkeqësisë, janë lënduar edhe dy persona...

Kosovë, Slider / July 1, 2019 Qytetarja serbe në Veri të Mitrovicës: Vuçiq është peder, po i mbyllë dyqanet (VIDEO)

Beogradi të hënën ka urdhëruar nisjen e “katastrofës humanitare” në Veri të Kosovës.  Mirëpo, qytetarët kanë thënë se mbyllja e dyqaneve është bërë më urdhër politik. Madje serbët e veriut nuk kanë kursyer as fjalët me të rënda për Vuçiqin. Të hënë, ky market në Veri të Mitrovicës, ishte i mbyllur. Ngjashëm me të, të...

Kosovë, Maqedoni, Slider, Sport / June 30, 2019 NJË EKIP SHQIPTAR NË HISTORIKUN E FUTBOLLIT TË NJU XHERZIT NË SHBA (FOTO)

Shkruan: Bexhet Asani NJË EKIP SHQIPTAR NË HISTORIKUN E FUTBOLLIT TË NJU XHERZIT NË SHBA Trajneri dhe referi i njohur në shtetin e Nju Xherzit Pajazit Mena nga Ohri, një ditë prej ditësh iu përgjigj kërkesës sime që të më gjente një fotografi të Klubit futbollistik “Vllaznimi” të Patersonit. Pas një kohe, erdhi e ma...

Kosovë, Slider / June 29, 2019 E dhimbshme/ Flasin familjarët e dy të rinjve që vdiqën në autostradë

Nga një aksident në autostradën “Ibrahim Rugova” kanë mbetur të vdekur dy të rinj, njëri 25 vjeçar e tjetri 20. Minutat e para të së shtunës në këtë vend kundër rregullave të komunikacionit ishte ndalur një autobus. Nga ai mjet kishin zbritur Arianit Bytyqi e Gentrit Gallopeni. Por ky moment doli të jetë tragjik për...

Kosovë

Kosovë, Rajoni, Slider

4o mije ne HUNGARI,30 MIJE NE AUSTRI

Policia serbe ka arrestuar 2311 kosovar qe kane tentuar te kalojne ne menyre ilegare kufirin Serbi-Hungari Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë Nebojsha Stefanoviq ka deklaruar se, gjatë një muaji e gjysmë, policia serbe ka arrestuar 2.311 persona të cilët kanë tentuar që ilegalisht ta kalojnë kufirin Serbi-Hungari. Masat e ndërmarra nga policia kanë…

Kosovë, Rajoni, Slider

KONTROLL I RREPTE PER AZILANTET KOSOVARE

20 policë gjermanë dhe makina speciale, ndodhen në kufirin serb, ndërsa policia serbe ka shtuar patrullimet në zonën kufitare. Vijon ndërkohë ndalimi i shtetasve kosovarë, të cilët duan të kalojnë ilegalisht kufirin e për shkak të kudravajtjes së tyre, ata gjobiten me tarifa nga 50 deri në 500 euro. “Për shkak të shtimit të numrit…

Kosovë, Rajoni, Slider

Jetimet e mjere(VIDEO)

Jetimet e mjere jetojne ne meshiren e Zotit.Jetimet jane pa nene dhe baba!Kryefamiljara eshte 13 vjecarja nga Llausha.5 fëmijë nga Llausha e Podujevës, të cilëve para pak kohe u vdiqën nëna e babai, janë duke jetuar në një dhomë të vogël dhe të jo te dinjitshme.Ata kane ngele dhe pa shtepi. Më e madhja nga to,…

Kosovë, Slider

Gjermania u dha azil vetëm 37 kosovarëve

0.3 %, ose 37 nga mbi 12.500 është shifra e pranimit të kërkesave të azilit në Gjermani për kosovarët që prej janarit 2014. Shifrën e konfirmon zyrtarisht për KTV-në Zyra Federale për Migracion dhe Refugjatë e Ministrisë së Brendshme të Gjermanisë. Në një përgjigje me shkrim, Katrin Hirseland, zëdhënëse e kësaj zyre, ka shpjeguar numrat…

Kosovë, Slider, Sport

Pesë të lënduar te Prishtina

Pesë anëtarë të Sigal Prishtinës kanë marrë lëndime pas sulmit të tifozëve malazezë. Tifozët e Sutjeskas kanë bërë një gjest të ulët në sfidën kundër Sigal Prishtinës. Malazezët sulmuan me gjësende në parket basketbollistët dhe stafin teknik të klubit prishtinas, duke bërë që ndeshja të ndërpritet. Klubi bardhekaltër njofton se pesë persona nga kjo skuadër…

Kosovë, Slider

Qytetarët e pyesin presidenten: A hahet pavarësia?!

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka vazhduar kontaktet e saja me qytetarë nëpër komunat e Kosovës, e shtyrë nga fenomeni në rritje i emigrimit masiv ilegal të kosovarëve drejt perëndimit. Sot, stacionet e Presidentes kanë qenë Gjilani e Podujeva ku ajo bisedoi me banorët dhe autoritetet lokale për rreziqet që sjell emigrimi ilegal. Në Gjilan,…

Kosovë

Shesheli:Le te largohen te gjithe kosovaret

Sheshel: “Le të zbrazet Kosova e Metohija nga kosovarët” I akuzuari për krime lufte, lideri radikal serb, Vojislav Sheshel, ka vazhduar me deklaratat e tija të pamatura kundrejt Republikës së Kosovës. Sheshel nuk ka lënë pa përmendur edhe ikjet masive të shqiptarëve nga Kosova. Ai ka thënë se Kosova është e Serbisë dhe se duhet…

Kosovë, Uncategorized

KURTI: NUK E KEMI PARË MARRËVESHJEN

KURTI: NUK E KEMI PARË MARRËVESHJEN, U BË TINËZ POPULLIT Kryetari në largim i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e arritur sot në në Bruksel është arritur “tinëz popullit dhe tinëz Kuvendit të Kosovës”. Kryetari në largim i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e arritur sot në orët e…

Kosovë, Slider

Cun Lajci:Zgjohu President Rugova

Aktori i madh shqiptar, Çun Lajçi, i ka kushtuar një poezi presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova. I trishtuar me ekzodin e fundit të kosovarëve, Lajçi, thotë se është mëkat që Rugova nuk është dëshmitar i ikjes së çlirimtarëve nga skamja. Ja poezia e Çun Lajçit PRESIDENT Mëkat që s’je Në 7 vjetorin e Pavarësisë Ti…

Kosovë, Slider

E perjeton rende largimin e kosovareve

E perjeton rende largimin e kosovareve Veprimtari Adem Demaçi po e përjeton rëndë largimin e qytetarëve të Kosovës drejt Perëndimit. Ai thotë se qytetarët janë zhgënjyer dhe nuk po ia gjejnë qarën vetit këtu dhe po mësyjnë Perëndimin me shpresë se atje do t’i zgjidhin problemet. “Qeveria e Kosovës e ka nxjerrë një Ligj për…

1 34 35 36 37
Struga Ekspres