Kosovë, Slider / November 16, 2018 Burdushi mund të dënohet me 12 vjet burg (VIDEO)

Veprimi i paparashikueshëm i Policisë dhe Prokurorisë Themelore të Prizrenit, sot brenda shtëpisë së Burdushit, rezultoi me gjetjen e armëve, plumbave, parave, CD-ve, telefonave mobilë dhe vulave. Iu sekuestruan edhe tri vetura. Përveç dyshimeve fillestare se Burdushi shmanget nga tatimet e shtetit dhe mashtron njerëz, disa orë bastisje, Prokurorisë ia krijuan terrenin që ai tash...

Kosovë, Slider / November 16, 2018 Thaçi: Kosova nuk është shtet mysliman, kemi Katedralen më të madhe në rajon

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një intervistë me revistën franceze ‘Le Point’ ku ka folur për raportet mes Kosovës dhe Serbisë dhe integrimet në BE. Ndër të tjerash, revista franceze ka pyetur Thaçin nëse fakti që popullësia e Kosovës është me shumicë myslimane paraqet problem për hyrje në BE, shkruan gazetametro.net Thaçi u...

Kosovë, Slider / November 16, 2018 ​Arrestohet Burdushi, në shtëpinë e tij i gjenden edhe armë

Policia e Prizrenit ka arrestuar Hysri Peqanin, mjekun popullor të njohur me emrin Burdushi. Lajmin për arrestimin e Burdushit e ka konfirmuar për KosovaPress prokurori i rastit Petrit Kryeziu. Sipas tij Peçani është i dsyhuar për veprat penale shmangie tatimi dhe mashtrim. “Gjatë bastisjes janë gjetur armë dhe municion dhe po ashtu janë sekuestruar dëshmi...

Kosovë, Slider / November 14, 2018 “Burdushi” akuzohet për mashtrim, i mori 2 mijë euro për ta shëruar nga depresioni

Prokuroria Themelore e Prizrenit ka ngritur aktakuzë për mashtrim ndaj Hysni Peqani, i njohur si “Burdushi”. Sipas aktakuzës së Prokurorisë, “Burdushi” akuzohet se duke i fshehur faktet dhe me qëllim të përfitimit të kundërligjshëm të dobisë pasurore për vete apo për personin tjetër, ose për t`i shkaktuar dëm material personit tjetër, e ka mashtruar apo...

Kosovë, Slider / November 10, 2018 Shqiptarja në Zvicër lind gjashtënjakë

Një nënë nga Prishtina ka lindur gjashtë fëmijë të shëndosh si molla. Në një fotografi të postuar nga albaneës.ch, kjo nënë shihet pranë bebeve të shtrira në divan. Zvicra është krenare dhe e lumtur qe një grua Shqiptare ka lindur gjashtenjak ne shtetin e saj. Shteti Zviceran ka vendosur qe te kryej te gjitha obligimet...

Kosovë, Slider / November 9, 2018 Ivanovicin e vrau Beogradi, në bashkëpunim me gruan e tij (VIDEO)

Vrasja e Oliver Ivanovic’it ka tërhequr vëmendjen e opinionit botëror dhe ndërkombëtar. Deri tani, ende ishte e paqartë se kush kishte dhënë urdhërin për vrasjen e politikanit serb nga Kosova. Por, sipas emisionit ‘’Udhëve’’ të RTK, Ivanovici u vra me urdhër të Beogradit. RTK citon dëshmitë nga gazetarët hulumtues serbë të produksionit ‘Rekoshed’’ dhe ato...

Kosovë

Hoxhë Halil Kastrati bën me shtëpi dy familje katolike
Kosovë, Slider

Hoxhë Halil Kastrati bën me shtëpi dy familje katolike

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” e Halil Kastratit në tri vitet e fundit ka ndërtuar mbi 200 shtëpi për familjet e varfëra. Këtë herë kjo shoqatë ka ndihmuar dy familje katolike në fshatin Zym të Hasit. Hoxha, Halil Kastrati me këtë rast ka thënë se shoqata “Jetimat e Ballkanit” u ndihmojnë nevojtarëve pa dallim religjioni. “Jetimat…

Kërcënohet me vdekje kryetari i Mitrovicës
Kosovë, Slider

Kërcënohet me vdekje kryetari i Mitrovicës

Kryetari i Mitrovicës, AgimBahtiri, është kërcënuar me vdekje përmes një e-maili që ka arritur sot në adresë të tij. Nuk dihet përmbajtja e saktë e tekstit kërcënues, përveç se është shkruar në gjuhën serbe.Kryetari Bahtiri ka bërë të ditur se kërcënimi vjen nga serbët dhe ndërlidhet me insistimin e tij për hapjen e urëssë Ibrit.Sipas…

Hoxhallarët në Kosovë paguhen deri në 1500 euro
Kosovë, Slider

Hoxhallarët në Kosovë paguhen deri në 1500 euro

Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu ka thënë se nëse punëtorët e Bashkësisë Islame pajtohen që një udhëheqës të vazhdojë të ushtrojë detyrën asgjë nuk ka të keqe këtu. Ai në RTV Dukagjini ka thënë se edhe para Naim Tërnavës, BIK-u ka pasur myfti që ka udhëhequr institucionin për 20 vite. “Duhet të kuptoj opinioni se…

Halil Kastrati shpërthen në lot, kur shikon në ekran djemtë e tij, sidomos Uvejsin që ka humbur shikimin (VIDEO)
Kosovë, Slider

Halil Kastrati shpërthen në lot, kur shikon në ekran djemtë e tij, sidomos Uvejsin që ka humbur shikimin (VIDEO)

Halil Kastrati është një nga humanistët më të mëdhenj shqiptar. Ai thuajse çdo ditë është buzëqeshje e gëzimi për një familje në nevojë, e për shumë qytetarë që po i kalojnë ditët e vështira, pa kulm mbi kokë e me bark të zbrazët, shkruan Indeksonline. Mirësia dhe shpirti i tij i mirë nga kaluar të…

1 2 3 4 23
Struga Ekspres