/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Bota

Lexoje me kujdes ti që nuk ngopesh pas pasurisë
Bota, Slider

Lexoje me kujdes ti që nuk ngopesh pas pasurisë

Lexo me kujdes ti qe nuk ngopesh pas pasurise Kjo foto edhte kapur ne Harbid Hospital. Nje burre I cili vuan nga kanceri eshte paraqitur ne spital me nje cante plot me Para, per tia ofruar stafit mjekesor ne menyre qe ti shpetonin jeten dhe te sherohej. Por doktori i tha qe nuk mund te…

Suedia jep një lajm të keq për emigrantët
Bota, Slider

Suedia jep një lajm të keq për emigrantët

Suedia ka harxhuar burimet e saj për të marrë më shumë azilkërkues pas fluksit të refugjatëve të vitit 2015, ka thënë ministri vendas i Financave, duke sugjeruar që migrantët dhe refugjatët mund të ketë fat më të mirë në një vend tjetër të BE-së. “Integrimi nuk po funksionon siç duhet. Kjo nuk funksionoi edhe para…

Ju jeni qentë e Zotit ne tokë!
Bota, Slider

Ju jeni qentë e Zotit ne tokë!

Tregohet se bija e Holakos, liderit të mongolëve kishte dalë për shëtitje në Bagdad. Asaj i zënë sytë një grumbull njerëzish që ishin mbledhur rreth një burri. E çuditur pyeti se kush ishte ai person rreth të cilit ishin mbledhur gjithë ata njerëz dhe i thanë se ishte një nga hoxhallarët e myslimanëve, njeri shumë…

Qytezat amerikane: Tokë falas dhe 80 mijë dollarë nëse jetoni këtu (FOTO)
Bota, Slider

Qytezat amerikane: Tokë falas dhe 80 mijë dollarë nëse jetoni këtu (FOTO)

Qytezat amerikane kanë nisur një përpjekje për rivitalizim. Në përpjekje për të shëndoshur komunitetet anemike, ata po nxisin njerëzit që të vendosen aty. Sipas Daily Mail, disa qyteza japin fonde falas, të tjera shlyejnë kreditë studentore, por ka prej atyre që dhurojnë edhe tokë falas. Fondet që ofrohen për njerëzit që vendosin të banojnë aty,…

Njihuni me gipserin që bën 12 milionë franga qarkullim vjetor (FOTO)
Bota, Slider

Njihuni me gipserin që bën 12 milionë franga qarkullim vjetor (FOTO)

“Genigips” është lidere e tregut të punës në „baustellet“ e Zvicrës gjermanofolëse. Kompania e pronarit shqiptar radhitet ndër firmat më të njohura të gipsit në kantonin e St. Gallenit. „Kam momentalisht 52 „baustella“, mund të them lirisht se kemi 6-7 vite që jemi kështu të angazhuar me një numër të madh të punëve“, tregon pronari…

Një lajm i shkëlqyeshëm për shqiptarët në Zvicër
Bota, Slider

Një lajm i shkëlqyeshëm për shqiptarët në Zvicër

Një ekip i pazakonshëm zviceran i është përkushtuar marrëdhënieve zvicerano-kosovare. Edhe pse politikani i SP-së, Cédric Wermuth dhe kolegu i tij nga SVP, ndjekin interesa të ndryshme. Rreth 80.000 kosovarë janë duke jetuar në Zvicër. Së bashku me shqiptarët tjerë nga trojet e ish Jugosllavisë, ata përbëjnë njërin nga grupet më të mëdhenj të Zvicrës….

Ja pse agjentët sekretë gjithmonë i mbajnë duart kështu
Bota, Slider

Ja pse agjentët sekretë gjithmonë i mbajnë duart kështu

Ekzistenca e Shërbimit Sekret të SHBA-së ka qenë gjithmonë shumë kontrovers. Ka shumë teori konspirative dhe mite rreth tyre. Sot do të qartësojmë njërën prej tyre, transmeton Gazeta Express. Përveç që i nënshtrohen stërvitjeve të rrepta duke u gjuajtur para plumbave dhe duke mbijetuar në ujë, ata i kanë edhe disa teknika për të qëndruar…

1 95 96 97 98 99 126
error: Content is protected !!
Struga Ekspres