/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Albin Kurti: LDK-ja e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin
Kosovë, Slider

Albin Kurti: LDK-ja e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se LDK’ja ka pranuar në parim të bëjë koalicion me të, por se nesër do të diskutojnë më shumë.

“Në parim kanë pranuar të kenë koalicion me ne. Do të marrim pjesë unë dhe profesori Besnik Bislimi dhe nga ana e tyre do të jenë profesor Isa Mustafa si kryetar i LDK’së dhe kandidatja e LDK’së, zonja Vjosa Osmani”, ka thënë Kurti në Klan të Shqipërisë.

Ai thotë se nuk do të diskutohet udhëheqja e Qeverisë, pasi sipas Kurtit, Gjykata Kushtetuese e Kosovës e ka sqaruar mirë se fituesit të zgjedhjeve i takon ta formojë dhe ta udhëheqë Qeverinë.

October 9, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres