Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Aksident tragjik në New York: Humb jetën 17 vjeçari shqiptar dhe vajza 15 vjeçare (FOTO)
Bota, Slider

Aksident tragjik në New York: Humb jetën 17 vjeçari shqiptar dhe vajza 15 vjeçare (FOTO)

Dy adoleshentë, njëri shqiptar, humbën jetën pas një aksidenti të rëndë, në SHBA.

Makina e tyre pas përplasjes horror, me një mbikalim shpërtheu në flakë në Rockland County.

Saniha Cekik, 15 vjeçe, nga Brooklyn dhe shqiptari Altin Nezaj, 17 vjeç, nga Lumi Pearl, vdiqën në aksidentin e tmerrshëm.

Makina e tyre, “SUV Porsche”, e cila drejtohej nga Aisha Radoncic, 17 vjeçe, nga Orangeburg – u përplas me një Volkswagen Jetta para se të binte në shinat e trenit në New Jersey.

Radonçiç u dërgua në Qendrën Mjekësore Westchester me lëndime të rënda, tha dalësi.

Shoferi i Jetta, Jason Castro, nuk u plagos.

Policia e Orangetown tha se hetimi për aksidentin e rëndë po vazhdon. Mediat amerikane bënë publik edhe foton e vajzës që humbi jetën në aksident (foto+galeri), ndërsa ende nuk dihet lidhja që shqiptari kishte me ta, në një këtë ngjarje tragjike

  

October 14, 2019

Struga Ekspres